Визначення вартості Автомотриса

Кейс: “Визначення вартості Автомотриса”

Замовник:

Товариство з обмеженою відповідальністю міста Фастів.

Завдання:

Визначити вартість Автомотриса АРВ – 228, 1999 року випуску.

Хід виконання проекту:

Для визначення вартості об’єкта оцінки використовувався порівняльний підхід.

Він базується на врахуванні принципів заміщення, попиту і пропозиції. Порівняльний підхід передбачає аналіз цін продажу та пропонування подібного майна з відповідним коригуванням відмінностей між об’єктами порівняння та об’єктом оцінки.

Основні етапи оцінки:

  • Дослідження ринку з метою збору інформації про операції, здійсненні, котируваннях, пропозиції про продаж аналогічних об’єктів;
  • Відбір і перевірка даних по найбільш схожих об’єктах (марка, модель, рік випуску).

За запитом ВАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» і ТОВ «Фінансово-промисловий концерн «Витязь»» надали комерційні цінові пропозиції на поставку Автомотриси, які пройшли модернізацію і капітальний ремонт.

Виходячи з інформації, наданої постачальником і з урахуванням проведеного капітального ремонту об’єкта аналога, інструментом оцінки прийнятий знос, певний експертним шляхом на основі шкали для визначення фізичного стану машин і обладнання в розмірі 35% (обладнання, яке використовувалося, відремонтоване, не вимагає заміни запасних частин, вузлів і агрегатів).

При відсутності достовірної інформації про ціни продажу подібного майна вартість об’єкта оцінки визначалася на основі інформації про ціни пропонування подібного майна з урахуванням відповідних поправок, які враховують тенденції зміни ціни продажу подібного майна порівняно з ціною їх пропозиції.

Отже, представлені на ринку ціни об’єктів порівняння є цінами пропозиції, а реальні ціни угод є комерційною таємницею. У зв’язку з цим вартість об’єкта порівняння коректувалася на можливе зменшення вартості пропозиції об’єкта порівняння. В результаті проведення аналізу інструментом оцінки і консультування з відповідними фахівцями дозволяють обчислити величину торгу, який, в залежності від положення даного сегмента ринку і специфіки об’єктів порівняння, може скласти від 5% до 15%. З огляду на все вищесказане, Оцінювач прийняв коригування на торг для об’єктів порівняння в розмірі 5%.

Результат: 

За підсумками проведеної оцінки було визначено вартість Автомотриса.

Рейтинг 4.5 на основі 94  ответов

Додати коментар

схожі статті


кейс оцінка споруд
Кейс: “Оцінка споруд з метою відображення в бухгалтерському обліку”
оцінка з метою оренди
Кейс: “Оцінка основних засобів з метою оренди”
Оцінка земельних ділянок
Кейс: “Оцінка земельних ділянок”
Кейс оцінка
Кейс: “Оцінка нерухомості з метою отримання компенсації на витрати”
Оцінка нерухомості кейс
Кейс: «Оцінка нерухомості з метою надання інвесторам даних про витрати”