Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Визначення вартості товарів ПП

Кейс “Визначення вартості товарів ПП “МЕТРОПОЛІС””

Замовник:

ПП «МЕТРОПОЛІС»

Завдання:

Визначення вартості товарів ПП «МЕТРОПОЛІС» для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК».

Хід виконання проекту

Виходячи з мети, з якою проводиться оцінка майна, її особливостей, а також нормативних вимог, було прийнято вважати ринкову вартість як базу оцінки.

У процесі проведення оцінки фахівці нашої компанії обрали методологічний підхід, який краще за все використовувати в даній ситуації.

Витратний підхід не застосовувався, так як метою оцінки було визначення ринкової вартості оцінюваного майна, а не визначення вартості заміщення (відтворення).

З огляду на мету проведення незалежної оцінки (для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК») і особливості застосування підходу, дохідний підхід при оцінці даного об’єкта також не використовувався.

Згідно з Національним стандартом № 1 “Загальні засади оцінки майна і майнових прав” для проведення незалежної оцінки майна застосовується порівняльний методичний підхід, який є основним при проведенні незалежної оцінки.

При аналізі найбільш ефективного використання об’єктів оцінки був зроблений висновок щодо кращого використання власності, виходячи з аналізу стану ринку. Під найбільш ефективним використанням розуміється використання майна, в результаті якого вартість об’єкта оцінки є максимальною.

При цьому розглядаються тільки ті варіанти використання майна, які:

  • технічно можливі;
  • дозволені;
  • економічно доцільні.

Виходячи з характеристик об’єкта оцінки, його поточного фізичного стану, ми з’ясували, що найбільш ефективним варіантом використання об’єкта оцінки є використання його згідно з запланованим призначення.

Також було проведено дослідження ринку і збір інформації про продаж подібного майна. Інформація, отримана на інтернет-сторінках спеціалізованих сайтів, повноцінно відображає характеристики товарів і їх вартість.

Крім того, наші фахівці додатково розрахували відхилення балансової вартості об’єктів оцінки від вартості подібних об’єктів на ринку. Середнє відхилення балансової вартості об’єкта оцінки від цін продажу подібних об’єктів склало -27,45%, що є цілком прийнятним, враховуючи політику ціноутворення кожного підприємства.

Так як вартість продажу об’єктів порівняння в цілому вище, ніж балансова вартість об’єктів оцінки, оцінювач нашої компанії зробив висновок, що балансова вартість товарів є їх ринковою вартістю.

Результат

Після проведення оцінки клієнт отримав детальний звіт, в якому була вказана вартість товарів, необхідна для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК».

Рейтинг 4.5 на основі 148  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs oczinka litaka cessna 172m 2
Кейс: “Оцінка літака CESSNA 172M”
kejs ocenka vsex dolej uchastnikov ooo s celyu kupli prodazhi
Кейс: “Оцінка всіх часток учасників ТОВ з метою купівлі-продажу”
pexels photo 8297652
Кейс: “Оцінка земельних ділянок та магазинів у Київській області одного з національних операторів роздрібної торгівлі”
kejs-oczinka-osnovnih-zasobiv-prat-zavod-fregat-dlya-czilej-buhgalterskogo-obliku
Кейс: “Оцінка основних засобів ПрАТ” Завод “Фрегат” для цілей бухгалтерського обліку “
kejs opredelenie rynochnoj stoimosti odnoj imennoj akcii s celyu vypolneniya trebovanij zakonodatelstva
Кейс: «Визначення ринкової вартості однієї іменної акції з метою виконання вимог законодавства»