
Кейс “Визначення вартості товарів ПП “МЕТРОПОЛІС””
Замовник:
ПП «МЕТРОПОЛІС»
Завдання:
Визначення вартості товарів ПП «МЕТРОПОЛІС» для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК».
Хід виконання проекту
Виходячи з мети, з якою проводиться оцінка майна, її особливостей, а також нормативних вимог, було прийнято вважати ринкову вартість як базу оцінки.
У процесі проведення оцінки фахівці нашої компанії обрали методологічний підхід, який краще за все використовувати в даній ситуації.
Витратний підхід не застосовувався, так як метою оцінки було визначення ринкової вартості оцінюваного майна, а не визначення вартості заміщення (відтворення).
З огляду на мету проведення незалежної оцінки (для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК») і особливості застосування підходу, дохідний підхід при оцінці даного об’єкта також не використовувався.
Згідно з Національним стандартом № 1 “Загальні засади оцінки майна і майнових прав” для проведення незалежної оцінки майна застосовується порівняльний методичний підхід, який є основним при проведенні незалежної оцінки.
При аналізі найбільш ефективного використання об’єктів оцінки був зроблений висновок щодо кращого використання власності, виходячи з аналізу стану ринку. Під найбільш ефективним використанням розуміється використання майна, в результаті якого вартість об’єкта оцінки є максимальною.
При цьому розглядаються тільки ті варіанти використання майна, які:
- технічно можливі;
- дозволені;
- економічно доцільні.
Виходячи з характеристик об’єкта оцінки, його поточного фізичного стану, ми з’ясували, що найбільш ефективним варіантом використання об’єкта оцінки є використання його згідно з запланованим призначення.
Також було проведено дослідження ринку і збір інформації про продаж подібного майна. Інформація, отримана на інтернет-сторінках спеціалізованих сайтів, повноцінно відображає характеристики товарів і їх вартість.
Крім того, наші фахівці додатково розрахували відхилення балансової вартості об’єктів оцінки від вартості подібних об’єктів на ринку. Середнє відхилення балансової вартості об’єкта оцінки від цін продажу подібних об’єктів склало -27,45%, що є цілком прийнятним, враховуючи політику ціноутворення кожного підприємства.
Так як вартість продажу об’єктів порівняння в цілому вище, ніж балансова вартість об’єктів оцінки, оцінювач нашої компанії зробив висновок, що балансова вартість товарів є їх ринковою вартістю.
Результат
Після проведення оцінки клієнт отримав детальний звіт, в якому була вказана вартість товарів, необхідна для цілей укладення договору застави з АТ «БАНК».
Посада: директор, експерт з оцінки. Досвід роботи 13 років.
Експерт з оцінки бізнесу і нематеріальних активів.
Спеціалізація: Оцінка нерухомих і рухомого майна, а також цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів.