Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Найбільш успішні IPO

Найбільш успішні IPO

В цій статті ми розглянемо найвдаліші IPO за минулі декілька років, а також очікувані IPO, які можуть виникнути в нинішньому році.

IPO 2019 року

Компанія Lyft

Первинна ціна акцій на початку торгів: 87,33 доларів.

Кількість грошей, зароблених компанією на IPO: 2,34 млрд доларів.

Коротка інформація про компанію.

Американський сервіс “народного” таксі. Замість таксистів – звичайні водії, які реєструються на сайті або в спеціальному застосуванні.

Причини ажіотажу.

– Позиція великого гравця. Lyft -выступает одним з основних гравців райдшеринга. Ця компанія є власником 34% американського ринку, 66%, які залишаються, знаходяться під контролем Uber.

– Сприятливий контекст. Інтерес до IPO Lyft був підігрітий іншими технічними сервісами, які приватні інвестори оцінили в декілька мільярдів доларів.

Передісторія IPO.

Компанія з’явилася на біржі 29 березня 2019 року. Первинна вартість акцій в перший день торгів – $87, 33. Перед закриттям, вартість стала нижча на 10% – до $78, 29. По закінченню другого дня торгів, ціна акцій стала нижча на 12%, в порівнянні з первинною. На момент проведення IPO вартість компанії була більше 24 млрд. доларів. Крім того, чистий збиток компанії в 2018 році склав 44%, тобто 911 млн доларів, при доході в 2,2 млрд. доларів.

Як йдуть справи зараз.

На даний момент ринкова капіталізація Lyft – приблизно 16,3 млрд доларів, а акції компанії, у свою чергу, оцінюються в 56-57 доларів.

Висновок: Ринок райдшеринга росте і далі, а Lyft продовжує займати лідируючі позиції на ринку. Проте, оцінка вартості компанії на сьогодні вже дуже оптимістична.

Компанія Pinterest

Первинна ціна акцій на початку торгів: 23,75 доларів.

Кількість грошей, зароблених компанією на IPO: 1,4 млрд доларів.

Коротка інформація про компанію.

Американська творча соціальна мережа, де у користувачів є можливість додати свої зображення, виконати з них тематичні колекції і поділитися з іншими.

Причини ажіотажу

– Сприятливий контекст. Поява Pinterest на біржі пов’язана з високими оцінками вартості компаній Levi Strauss і Lyft після IPO. Після цього, компанія змогла досягти позитивних результатів. – Поліпшення фінансових показників і можливість зростання. У 2018 році компанії змогла більш ніж на 60% понизити свої збитки в порівнянні з 2016 роком. У той час збитки компанії були близько 200 млн. доларів.

– Довіра інвесторів. Влітку 2017 року в сервіс інвестували 150 млн доларів від компанії Sinai Ventures, а оцінка його вартості склала 12,3 млрд. доларів. По підсумках, Pinterest притягнув близько 1,5 млрд доларів фінансування.

Передісторія IPO.

Початок IPO Pinterest можна датувати квітнем 2019 року. На той момент акції компанії були по 23,75 доларів. На 26 квітня, вартість акцій вже стала 29,84 доларів, а цінних паперів збільшилася на 28%. Приблизна вартість компанії в період IPO складає до 9 млрд. доларів. У перший день публічного звернення оцінка Pinterest склала 16 млрд. доларів. Проте, компанія доки не стала такою, що окупається. У 2018 році її збиток налічував 75 млн доларів при доході в 750 млн. доларів.

Як йдуть справи зараз.

На сьогодні, ринкова капіталізація Pinterest складає 15,8 млрд. доларів. Ціна акцій коливається від 27 до 29 доларів.

Прийдешні IPO 2019 року

Компанія Uber

Первинна ціна акцій на початку торгів: від 44 до 50 доларів.

Кількість грошей, зароблених компанією на IPO: від 8 до 10 млрд доларів.

Очікувана оцінка компанії: від 80 до 90 млрд доларів.

Коротка інформація про компанію. Сервіс таксі з Америки, який став міжнародним.

Прогнози.

Після первинного публічного розміщення акцій Lyft прийдешнє IPO її головного конкурента – одна з самих обговорюваних тем у БІЗНЕС-ЗМІ. Розмови про початок торгів були ще пару тижнів тому, проте конкретна дата до цього дня невідома. Uber, швидше за все, буде приваблива для інвесторів не лише із-за широкої географії своєї діяльності, але і через свої масштаби.

Компанія також надає послуги з:

  • доставці їжі;
  • розробки автомобілів з автоматичним управлінням;
  • розробки концепції літальних таксі.

Після проведення останньої оцінки, вартість компанії склала 76 млрд доларів. Після IPO на вартість акцій Uber може вплинути велика кількість різнопланових чинників, головний з яких – існування великих конкурентів.

Найбільші світові IPO які відбулися за минулі 10 років

Компанія SoftBank

Первинна ціна акцій на початку торгів: 13 доларів.

Кількість грошей, зароблених компанією на IPO: 23,5 млрд доларів.

Коротка інформація про компанію.

Найбільша телекомунікаційна компанія з Японії.

Рік проведення IPO: 2018.

Причини ажіотажу.

– Позиція великого гравця. SoftBank входить в трійку лідерів на телекомунікаційному ринку Японії.

– Таргетована маркетингова кампанія. Брокери проводили рекламу SoftBank на телебаченні. Цей кейс – перша телевізійна кампанія для IPO приватної фірми. Саме з цієї причини 90% акцій компанії придбали фізичні особи.

Передісторія IPO.

Акції компанії з’явилися на біржі в грудні 2018 року. Первинна вартість акції була 13 доларів, по закінченню дня ця вартість стала менше на 14,5%. Ринкова капіталізація компанії після IPO, виявилася на рівні 53,7 млрд. доларів. Заборгованість компанії у SoftBank Group у кінці вересня 2018 року була приблизно 160 млрд. доларів. Цей борг був вищий операційною прибули компанії майже в 6 разів. У грудні 2018 року, перед IPO, телекомунікаційна мережа компанії функціонувала з перебоями. SoftBank також попередив про те, що збирається замінити техніку від Huawei Technologies на устаткування Ericsson і Nokia, оскільки з’явилися певні проблеми з безпекою.

Як йдуть справи зараз.

Зараз вартість акцій SoftBank складає 103 долари. Ринкова капіталізація бізнесу – 113 млрд доларів.

Компанія Facebook

Первинна ціна акцій на початку торгів: 42,05 доларів.

Кількість грошей, зароблених компанією на IPO: 16,08 млрд доларів.

Коротка інформація про компанію. Одна з найбільших соціальних мереж у світі.

Рік проведення IPO: 2013.

Причини ажіотажу.

– Позиція великого гравця на ринку. На 2010 рік компанія володіла більш ніж 400 млн активних користувачів. З цієї кількості більше ніж 60% за межами Америки. За статистикою, користувач проводив в соціальній мережі приблизно годину в день. Імідж компанії. Річ у тому, що багато людей купують акції Facebook не заради інвестицій, а для можливості “володіти частиною історії”. Високі очікування інвесторів. Компанія гарантує розвиток ефективних рекламних інструментів і планує впроваджувати інноваційні джерела доходу через свою платформу. Для того, щоб розвиватися далі, компанія Facebook повинна постійно демонструвати результати, для відвертання зниження ціни акцій із-за завищених очікувань

Передісторія IPO.

Facebook з’явилася на біржі у кінці травня 2012 року. Первинна ціна акцій компанії була на рівні 42,05 доларів. Через місяць, ця вартість склала – 29,96 доларів. На кінець серпня 2013 року вартість цінних паперів соціальної мережі повернулася до первинної відмітки в перший день публічного розміщення і почала нестримно рости. На момент IPO компанію оцінили в 104 млрд. доларів.

Як йдуть справи зараз.

На даний момент ринкова капіталізація акцій соціальної мережі складе 546,8 млрд. доларів. Ціна акцій постійно варіюється від 175 до 196 доларів. В цілому, акції компанії за минулі сім років виросли десь на 78,5%.

Рейтинг 4.5 на основі 335  ответов

Додати коментар

схожі статті


balansova vartist aktiviv pidpriyemstva ponyattya ta sposib obchislennya
Балансова вартість активів підприємства: поняття та спосіб обчислення
osnovni zasoby i nematerialʹni aktyvy
Основні засоби й нематеріальні активи: особливості та правила
переоцінка залишкової вартості
Залишкова вартість основних засобів
Дооцінка ОЗ
Дооцінка основних засобів в Україні
оцінка мсфз
Оцінка основних засобів МСФЗ (Міжнародних стандартів фінансової звітності)