Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
novij-servis-fondu-derzhmajna-plyusi-ta-minusi

Новий сервіс Фонду держмайна: плюси та мінуси

В Україні Фонд державного майна відкрив новий сервіс. Його мета – це автоматичне проведення оцінки об’єктів нерухомості. Дана програма здатна безкоштовно надати українцям звіти, які необхідні в разі укладення угоди з об’єктами нерухомості.

Державні діячі стверджують, що новий сервіс зможе стати альтернативою експертам з оцінки. Однак на практиці ще належить дізнатися, чи це так. Крім того, за офіційними даними за допомогою сервісу планують заощадити 1 млрд грн.

Переваги нового сервісу

Як заявляють розробники нового сервісу, таке нововведення має ряд переваг, а саме:

  1. Безкоштовні послуги. Сьогодні експерти по оцінці беруть за свої послуги певну суму, а в новому сервісі така можливість стане абсолютно безкоштовною.
  2. Звіт за кілька хвилин. За допомогою автоматичної системи звіт про оцінку формується за кілька хвилин з моменту внесення всіх даних.
  3. Прозорість і відкритість. Така система, на думку фахівців, повинна сприяти підвищенню прозорості ринку та усунути штучне зменшення цін на об’єкти нерухомості.

Під час формування звіту, сервіс аналізує три складових:

  • зовнішній ринок (використовується інформація з пошукових систем ЛУН та ОЛХ, з якими підписали відповідні меморандуми);
  • звіти про оцінку, які заздалегідь були оформлені експертами в загальну базу;
  • дані, які були занесені нотаріусами.

Скористатися сьогодні новим сервісом можна по спеціальному посиланню. Для цього необхідно отримати електронний підпис або спеціальний ідентифікатор ID.gov.ua.

Сервіс був запущений в дію 29 червня, й за цей час уже було проведено понад 25 тисяч оцінок, а нотаріуси підписали понад 10 тисяч договорів на підставі довідок, отриманих у новому сервісі.

Недоліки нового сервісу

Однак серед усіх переваг існують і деякі недоліки. Не варто забувати про те, що процедура оцінки онлайн може виявитися складною та незрозумілою для простого громадянина. Крім того, в обов’язковому порядку є отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Якщо ви не хочете витрачати час і зусилля на те, щоб у всьому розібратися та підключити ЕЦП, ви можете звернутися до нашої компанії й ми швидко та якісно зробимо все за вас. Вартість послуг з отримання довідки у Фонді становить всього 400 грн.

Також даний автоматичний сервіс дуже часто завищує вартість майна. Наприклад, проводилася оцінка будинку, який знаходився у селі далеко за містом і при цьому мав не найкращий стан. За підсумком аналізу система видала результат, що даний об’єкт оцінюється в кілька мільйонів гривень, хоча за фактом він коштує 60-70 тисяч. Чому так відбувається й звідки такі цифри видає сервіс, поки залишається загадкою.

Якщо ж після отримання результатів автоматичної оцінки ви порахуєте, що ваше майно коштує дешевше, то можете звернутися до нашої компанії для повторного перерахунку вартості.

Ми володіємо авторскою методикою, яка дозволяє коригувати вартість оцінки до -30% від  тієї вартості, яку видала база спочатку. Вартість наших послуг у такому випадку буде коштувати 1000 грн.

Якщо ж раніше ви замовляли наші послуги при отриманні довідки з автоматичної бази, то в такому випадку заплачені 400 грн будуть враховані до вартості нової послуги. Таким чином, замість 1000 грн ви доплатите всього 600 грн.

Було цікаво? Хочете дізнатися більше? Тоді читайте про те, як відбувається оцінка незавершених об’єктів.

Рейтинг 4.5 на основі 179  ответов

Додати коментар

схожі статті


kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
porivnyalʹnyy i vytratnyy pidkhody do otsinky obladnannya
Порівняльний і витратний підходи до оцінки обладнання
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
procedura ocinki majna v ukrayini v 2019 roci
Процедура оцінки майна в Україні у 2022 році
otsinka nerukhomosti
Безкоштовно чи якісно: як оцінити нерухомість?