Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Кейс – Оцінка ринкової вартості активів клініки

Навесні 2018 року в нашу компанію звернувся великий український медичний центр з потребою в оцінці ринкової вартості активів клініки (будівлі та обладнання), як однієї з основних складових медичного бізнесу, з ціллю залучення коштів іноземних інвесторів.

Завдання

Перед нашими оцінювачами стояло завдання відобразити об’єктивну ринкову вартість активів клініки для цілей залучення коштів іноземних інвесторів.

Особливості

Оцінка будівлі медичного центру виділяється серед інших об’єктів оцінки наявністю спеціально обладнаних, згідно з усіма медичними стандартами приміщень, таких як: хірургічне відділення, операційний зал, діагностична лабораторія. Також будівля клініки комплексно оснащена спеціальним медичним обладнанням – апаратами УЗД, лабораторним обладнанням і приладами, спеціальними медичними меблями і т.д.

Рішення

Командою оцінювачів був проведений комплексний моніторинг ринку продажу обладнаних будівель клінік і медичних центрів в Києві та Київській області. Було проаналізовано поточний і в майбутньому використаний об’єкт оцінки з точки зору його прибутковості, а саме: зібрана база даних щодо орендних ставок на схожі за функціональним призначенням будівлі та приміщення, проаналізовано ринковий рівень ставок капіталізації, а також рівень вакантності приміщень медичного спрямування. В процесі оцінки, власником будівлі була додатково надана інформація про річні операційні витрати на її утримання.

Також оцінювачами була проведена оцінка медичного обладнання порівняльним підходом: зібрані комерційні пропозиції від провідних виробників медичного обладнання, додатково був залучений сторонній експерт для фіксації поточного фізичного та технічного стану об’єктів оцінки.

Результат

Групою фахівців з оцінки, в обумовлені терміни і на високому рівні була виконана робота по комплексній оцінці активів медичного центру (будівлі та обладнання). Звіт про оцінку дав можливість власнику в повній мірі презентувати всі вартісні аспекти перед інвестором, що дозволило прийняти їм позитивне рішення щодо інвестування даного проекту терміном на 10 років.

Рейтинг 4.5 на основі 23  ответов

Додати коментар

схожі статті


Кейс: “Оцінка нежитлової будівлі”
Кейс: “Оцінка гаража для ПАТ “Київ-Дніпровський ПІДПРИЄМСТВО “”
Кейс: “Оцінка обладнання для Житомирського обласного центру зайнятості”
Кейс: “Оцінка баштових кранів для ВАТ”
Кейс: “Оцінка обладнання для ТОВ “Христ””