Оцінка баштових кранів для ВАТ

Кейс: “Оцінка баштових кранів для ВАТ”

Замовник:

Відкрите акціонерне товариство.

Завдання:

Визначення вартості баштових кранів для укладання договору застави.

Хід виконання проекту:

Об’єктом оцінки виступили колишні у вживанні баштові крани. Для проведення незалежної оцінки майна застосовується порівняльний методичний підхід, який є основним при проведенні незалежної оцінки техніки і обладнання, пропозиції до продажу вживаних об’єктів порівняння, які присутні на відкритому ринку в достатній кількості.

Витратний підхід не застосовувався, так як метою оцінки було визначення ринкової вартості оцінюваного майна, а не визначення замещенной (відновлювальної) вартості.

Основні етапи оцінки:

  1. Дослідження ринку з метою збору інформації про операції, скоєних серед продажів аналогічних об’єктів;
  2. Відбір і перевірка даних по найбільш схожих об’єктах (рік випуску, марка, модель, дата продажу, технічні характеристики і ін.);
  3. Порівняння об’єкта оцінки і обраних для порівняння аналогів, які продані або продаються на ринку;
  4. Визначення величини поправок до вартості об’єкта оцінки.

Коригування на рік випуску

Як правило, рік випуску є дуже великим визначальним фактором. Машини, обладнання, транспортні засоби, випущені сьогодні або кілька років тому, дуже відрізняються за своїми технічними характеристиками (навіть якщо це одна і та ж марка (модель)). Чим старіша техніка, машини і обладнання, тим нижче їх ціна. З кожним роком машини і техніка удосконалюються, стають більш складними, впроваджуються нові технології, нові матеріали і т.д. Отже, різниця в один рік між роками випуску об’єкта оцінки та об’єктів порівняння була визначена інструментом оцінки в розмірі від 1,5 до 3,0%.

Коригування на торг

При відсутності достовірної інформації про ціни продажу подібного майна вартість об’єкта оцінки визначалася на основі інформації про ціни пропонування подібного майна з урахуванням відповідних поправок, які враховують тенденції зміни ціни продажу подібного майна порівняно з ціною їх пропозиції. Отже, представлені на ринку ціни об’єктів порівняння є цінами пропозиції, а реальні ціни угод є комерційною таємницею. У зв’язку з цим вартість об’єкта порівняння коректувалася на можливе зменшення вартості пропозиції об’єкта порівняння. В результаті проведення аналізу інструментом оцінки і консультування з відповідними фахівцями дозволили обчислити величину торгу, який, в залежності від положення даного сегмента ринку і специфіки об’єктів порівняння, міг скласти від 0% до 10%. Оцінювачем було застосовано коригування в розмірі 5%.

Результат:

Визначення ринкової вартості об’єкта оцінки – Баштові крани в кількості 3 одиниці.

Рейтинг 4.5 на основі 78  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs ocenka imushhestva dlya nacionalnogo agentstva po predotvrashheniyu korrupcii
Кейс: “Оцінка майна для Національного агентства з питань запобігання корупції”
кейс оцінка споруд
Кейс: “Оцінка споруд з метою відображення в бухгалтерському обліку”
оцінка з метою оренди
Кейс: “Оцінка основних засобів з метою оренди”
Оцінка земельних ділянок
Кейс: “Оцінка земельних ділянок”
Кейс оцінка
Кейс: “Оцінка нерухомості з метою отримання компенсації на витрати”