Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
оцінка землі

Особливості оцінки землі сільськогосподарського призначення

Земля сільськогосподарського призначення стає все більш актуальною. Саме тому зростає попит на проведення оцінки даного об’єкта. Наші експерти провели спеціальний аналіз, і зараз ми розповімо вам про всі особливості оцінювання земельних сільськогосподарських ділянок.

Навіщо проводиться оцінювання земель сільськогосподарського призначення?

Причин, за якими необхідно в обов’язковому порядку встановити дану оцінку, досить багато. Одними з найпоширеніших є:

 1. Встановлення реального розміру вартості земельної ділянки. В даному випадку звіт експерта допоможе зменшити фінансовий ризик під час різних комерційних угод, пов’язаних із землею.
 2. Необхідність провести повторну переоцінку активів (таких, як необоротні та біологічно оборотні). У цій ситуації висновок експерта встановлюється законодавством держави.
 3. Оформлення наділів в якості застави під банківський кредит.
 4. Рівноправний розподіл капіталу двох або більше фірм після їх злиття.
 5. Обчислення самого вигідного економічного використання земельної ділянки за її вихідною вартістю.

Крім тих причин, що вказані вище і які є обов’язковими, існують інші ситуації, під час яких власник або орендар земель сільськогосподарського призначення проявляє ініціативу на проведення оцінки об’єкта. У свою чергу, це допомагає здійснити безліч корисних цілей на практиці. Наприклад:

 • зменшення загальних витрат;
 • збільшення капіталізації, що викликано регулярним зростанням вартості фірм в аграрній діяльності;
 • більш ефективне залучення інвестицій;
 • зростання доходів (це може бути експорт);
 • поліпшення чинників і витрат, які мають вплив на економічну ефективність підприємства (до цього відносяться такі показники як ПДВ, зарплати, страхові регулярні відрахування, заставні маси і т.д.);
 • підготовка реальної звітної інформації в процесі залучення різних іноземних капіталів в аграрне підприємство.

Як ми бачимо, оцінка землі може відбуватися з різними цілями. Однак завжди важливий один результат – якісний та об’єктивний звіт про оцінку, який оформляється кваліфікованим фахівцем. Наша компанія “Парето” виконує оцінку землі будь-якого призначення, у тому числі й сільськогосподарського.

Хочете отримати більш детальну інформацію про цю процедуру? Тоді залиште заявку на нашому офіційному сайті – отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста.

Одні з головних принципів нашої роботи – це якість, професіоналізм, своєчасність, відкритість і конфіденційність!

Які існують способи оцінювання земельних сільськогосподарських ділянок?

Кожен оцінювач під час своєї роботи з об’єктами нерухомості дотримується певних трьох способів. Це такі методи як прибутковий, порівняльний і витратний. Оцінка землі сільськогосподарського призначення не є винятком, але при цьому існують певні практичні відмінності, які ми зараз і розберемо.

Почнемо з витратного способу. Даний метод застосовують спільно з таким підходом як майновий. Результат відображається як математична різниця між повною сумою активів і розміром офіційних зобов’язань замовника на момент оцінювання.

У разі, коли права і інтереси замовника носять частковий характер, експерт застосовує такі способи як прибутковий і порівняльний, об’єднуючи їх в спеціальний комплекс. Цікаво, що використовуючи виключно порівняльний метод, практично не реально встановити оцінку земельної ділянки. Чому? Землі сільськогосподарського призначення залежать від ряду зовнішніх чинників, а це, в свою чергу, сильно ускладнює процес порівняння аналогічних об’єктів на ринку нерухомості.

Давайте поговоримо, які зовнішні чинники впливають на вартість землі. Отже, це:

 • географічні координати землі сільськогосподарського призначення;
 • наявність або відсутність різних комунікацій, а також можливостей підключення до них;
 • ґрунт (склад, родючість, кислотність та інші її характеристики);
 • особливості рельєфу землі;
 • попит на дані земельні ділянки в регіоні, де вони знаходяться.

Не варто забувати, що також на розмір вартості земельної ділянки під час зміни її орендаря сильно впливають такі чинники:

 • перелік прав, які отримає новий орендар;
 • терміни, зазначені в договорі про оренду;
 • певні обов’язки, які бере на себе орендар;
 • мети використання тієї чи іншої ділянки землі.

Що таке нормативно-грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення?

нормативно-грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення

Отже, нормативно-грошова оцінка – це певний вид оцінювання, закріплений, в першу чергу, в Законі України «Про оцінку земель», а також обчислення якого ґрунтуються на рентному прибутку від використання землі за якийсь певний вибраний час.

Для того щоб було легше розуміти всю суть даного поняття, дамо визначення рентного доходу. Так рентний дохід – це певна сума грошей, яку можливо заробити, якщо по максимуму використовувати ділянки землі за їх цільовим призначенням.

Для землі сільськогосподарського призначення, що знаходиться за територією населеного пункту, рентний дохід обчислюється і встановлюється після продажу зерна, який був вирощений на даній земельній ділянці за встановлений часовий період.

Якщо ділянка землі знаходиться в населеному пункті, то нормативно-грошова оцінка обчислюється за 1 квадратний метр, при цьому до уваги береться певний ряд показників і характеристик. Від чого ж залежить розмір нормативно-грошової оцінки? При математичних розрахунках в обов’язковому порядку враховується наступне:

 • цільове призначення ділянки землі;
 • географічне розміщення землі;
 • якість і склад ґрунту;
 • екологічна обстановка і стан;
 • а також інші характеристики.

Необхідно знати, що кожен рік обов’язковою умовою є індексація нормативно-грошової оцінки, і при цьому необхідно враховувати цифрові показники інфляції, яка можливо пройшла в попередньому році.

Обов’язок провести щорічну індексацію нормативно-грошової оцінки лежить на Держземагентстві (Госгеокадастре) України та на його регіональних або місцевих організаціях. Дана державна структура надає всю необхідну інформацію всім зацікавленим особам щороку до 15-го числа першого місяця.

В яких ситуаціях необхідно проводити нормативно-грошову оцінку?

Як і інша будь-яка оцінка, нормативно-грошова здійснюється в своїх певних випадках. Такими випадками можуть бути:

 • обчислення точного розміру податку на землю;
 • обчислення вартості орендної плати під час укладання договору про оренду землі;
 • обчислення всіх втрат і витрат серед лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва;
 • обчислення розміру оплати державного податку, який встановлюється при оформленні таких договорів як купівля-продаж, міна та дарування;
 • а також під час переходу ділянки землі іншій особі в якості спадщини.

Якщо нормативно-грошова оцінка земельної ділянки проводилася в разі вище перелічених ситуацій, то необхідно буде також отримати спеціальну виписку. Дану довідку ще може зажадати нотаріус, якщо буде відбуватися нотаріальне оформлення договору.

Як можна отримати виписку про нормативно-грошову оцінку землі сільськогосподарського призначення?

Сьогодні, для того щоб отримати довідку про нормативно-грошову оцінку землі, необхідно просто залишити заявку в онлайн режимі. Якщо ви вирішили замовити виписку онлайн, то відкрийте веб-портал Публічної кадастрової карти, де в пошуку знайдіть свою земельну ділянку, вписавши в рядок 19-ти значний кадастровий номер.

Звичайно ж, не кожен на сьогоднішній день зможе виконати всю необхідну процедуру через Інтернет. Тому також існує більш звичний і старий спосіб – особиста подача документів в центр надання різних адміністративних послуг.

Дізнайтесь більше! Що являє собою оцінка майна і зобов’язань підприємства?

Рейтинг 4.5 на основі 206  ответов

Додати коментар

схожі статті


inflyacziya u 2022 roczi chogo ochikuvati
Інфляція у 2022 році: чого очікувати?
yak zniziti rinkovu vartist neruhomosti ta ne porushiti zakonodavstvo
Як знизити ринкову вартість нерухомості та не порушити законодавство?
cena i kachestvo stoit li ekonomit na uslugax po ocenke
Ціна та якість: чи варто економити на послугах з оцінки?
novye izmeneniya v nalogooblozhenii nedvizhimosti
Нові зміни в оподаткуванні нерухомості
normy dstu
Новий ДСТУ – нове оформлення документів