Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
переоцінка МСФЗ

Переоцінка основних засобів МСФЗ (Міжнародні стандарти фінансової звітності)

Дуже часто трапляються ситуації, коли більша частина активів компанії – це основні засоби (ОС). Тому власників, засновників, спонсорів хвилює питання, що стосується стану і розміру вартості основних засобів. Детальні відомості можуть допомогти перерахованим суб’єктам реально оцінити становище компанії, прийняти правильні рішення, які спрямовані на подальшу роботу і співпрацю з даним підприємством. Також необхідно пам’ятати, що вартість основних засобів – це певна основа для того, щоб здійснити обчислення податку на майно, а також розрахувати амортизаційні відрахування.

У разі інфляції може виникнути ситуація, коли балансова вартість основних засобів буде значно відрізнятися від вартості активів у реальних нинішніх умовах. Для того, щоб такі ситуації не траплялися, необхідно здійснювати переоцінку. Переоцінка основних засобів є одним з найефективніших механізмів, який спрямований на регулювання фінансових показників підприємства.

Переоцінка основних засобів МСФЗ. Що це таке?

переоцінка основних засобів МСФЗ

Переоцінка основних засобів для МСФЗ – це такий процес, який спрямований на підготовку всієї необхідної фінансової документації підприємства з метою його виходу на світовий ринок. Як відомо, світовий ринок має свої певні правила і вимоги, і якщо будь-яка компанія висловила бажання вийти на європейський та світовий ринок, то повинна в обов’язковому порядку відповідати спеціальним нормам.

Підприємства прагнуть бути частиною світового ринку з метою розширити свої можливості і підвищити вплив на вітчизняному ринку.

Сьогодні під час виходу компанії на міжнародний ринок одним з головних умов є підтвердження прозорості діяльності. Найпоширеніший показник цього – дійсна вартість активів підприємства. А для того, щоб вказати справедливу вартість, важливо здійснити переоцінку основних засобів.

Звичайно ж, міжнародні норми не стоять на місці, і за останні роки було внесено ряд змін в положення МСФЗ. Таким чином, тепер обов’язковою умовою є вказівка ​​процедури переоцінки в документації бухгалтерського обліку, хоча розмір вартості основних засобів у податкових деклараціях зобов’язаний залишатися без змін.

Коли необхідно проводити переоцінку основних засобів для МСФЗ?

Перед тим, як здійснювати переоцінку, ознайомтеся з переліком ситуацій, які вимагають дану процедуру. Таким чином, переоцінка основних засобів МСФЗ в обов’язковому порядку проводиться при:

 • оцінюванні справедливої ​​вартості під час вибору моделі обліку основних засобів за переоціненою вартістю;
 • оцінюванні реальної вартості активів або інших фінансових показників за умови укладання договорів оренди або лізингу;
 • оцінюванні розміру справедливої ​​вартості нерухомості, яка має комерційний та інвестиційний характер;
 • оцінюванні чистого реалізованого розміру вартості і дійсної цінності експлуатації;
 • оцінюванні справедливої ​​вартості активів і зобов’язань, які є частиною периметра консолідації, а також під час проведення процесів поглинання або злиття компанії;
 • оцінюванні розміру реальної вартості фінансових активів та зобов’язань.

Особливості здійснення переоцінки ОС для МСФЗ

особливості здійснення переоцінки ос для мсфз

Головною відмінністю між вітчизняним та міжнародним ринками є те, що міжнародна система не встановлює справедливу вартість через балансову. МСФЗ визначає справедливу вартість як певну суму, яку можна отримати в разі вчинення успішної операції щодо підприємства. По суті, згідно з МСФЗ справедливу вартість можна вважати ринковою.

Переоцінка ОС МСФЗ повинна бути проаналізована з точки зору економічного призначення і правової охорони. Якщо переоцінка матиме свою певну періодичність, яка залежить від умов та вимог роботи, то в результаті підприємство отримає показники дійсної оцінки ОС, відповідної до дати здійснення переоцінювання.

Ми вже згадували в статті про таке економічне явище як інфляція. Отже, інфляція дійсно дуже негативно відбивається на показниках вартості. Даний економічний процес сприяє постійній зміні цін. Це відбувається через розрив зв’язків між зворотною оцінкою і основним фондом. У даному випадку переоцінка ОС згідно з МСФЗ може допомогти усунути негативні наслідки. Таким чином, ви будете завжди мати реальну інформацію про фінансовий стан суб’єкта економічної діяльності. Навіщо це треба? Завжди наявна об’єктивна оцінка дозволяє в будь-який момент здійснити точну і реальну оцінку капіталу і потенціалу підприємства, а також це може послужити як аргументом для залучення інвесторів, партнерів або банків.

Крім того, актуальність переоцінки основних засобів за МСФЗ полягає в тому, що дана процедура необхідна в наступних випадках:

 • якщо ОС компанії виступають в якості застави в певній кредитній історії;
 • якщо здійснюється страхування майна компанії;
 • якщо підприємство знаходиться на етапі підготовки під приватизацію;
 • якщо організація займається безпосередньою реалізацією.

Насправді, для вітчизняних підприємств переоцінка ОС для МСФЗ – це один з небагатьох, а може бути, навіть і єдиний можливий спосіб, щоб успішно здійснити перехід на світовий ринок. За допомогою переоцінки компанія може довести свою прозорість діяльності та звітності. Цей фактор дозволяє заробити довіру серед інших світових підприємств, спонсорів, кредиторів і т.д.

Необхідно відзначити, що однією з головних стадій переоцінки ОС є відображення всієї процедури в бухгалтерській документації, яка характеризує ринкову вартість. У свою чергу, відмінність у звіті таких вартостей як балансова та ринкова призводить до того, що виникає недооцінка вартості підприємства. І як результат недооцінюється потенціал розвитку компанії.

Порядок процедури переоцінювання ОС згідно з МСФЗ

порядок процедури переоцінювання ос згідно мсфз

Переоцінка основних засобів для МСФЗ відбувається у кілька етапів. Давайте ж розглянемо, які стадії в даному випадку нам необхідно пройти. Отже:

 1. Детальний аналіз і затвердження списку всіх активів, яким необхідно пройти оцінку.
 2. Розгляд всіх об’єктів переоцінки і створення для них окремих груп (нерухомість, транспортні засоби, основне і допоміжне обладнання).
 3. Здійснення вибору необхідного стандарту, а також підбір спеціального методу переоцінки, який буде відповідати всім правилам МСФЗ.
 4. Проведення додаткового огляду всіх об’єктів, формування і отримання додаткових даних, що дозволяють проаналізувати реальну вартість і технічні характеристики об’єктів.
 5. Аналіз стану сучасного ринку, який містить у собі оцінювані об’єкти.
 6. Детальне здійснення підрахунків.
 7. Створення спеціального експертного звіту про проведення переоцінки ОС для МСФЗ, а також передача документів замовнику.

Для того, щоб отримати об’єктивні результати переоцінки для МСФЗ, необхідно ретельно підійти до питання вибору оцінювача та оціночної компанії. Дана процедура може бути виконана виключно за наявності спеціальних знань і досвіду, чим, на жаль, не володіє кожен фахівець.

Компанія “Парето” виконує оцінки та переоцінки будь-якого майна та складності, адже в нашої команди досвід роботи 10 років. Наші принципи – це якість, своєчасність і вигідність.

Є питання? Тоді задайте їх нашому експерту! Отримайте безкоштовну консультацію, заповнивши заявку на нашому сайті.

У чому полягає амортизація після здійснення переоцінки ОС?

Згідно із законодавством в обов’язковому порядку в бухгалтерському обліку необхідно визначати суму амортизаційних відрахувань наступним чином. Для цього нам потрібно буде знати і відштовхуватися від початкової і нинішньої цінах, а також встановити спеціальні норми амортизації, які встановлюються в залежності від часу корисного використання об’єкта основних засобів.

Після здійснення переоцінки основних засобів незмінним залишається термін, який встановлює корисне використання. У свою чергу, нинішня (поточна або відновна) вартість піддається певним змінам. Амортизаційні відрахування, які здійснюються щомісяця, будуть обчислюватися, відштовхуючись від розміру нинішньої вартості. Таким чином, показники будуть мати відмінності в порівнянні зі старою амортизацією, які залежать від спеціального коефіцієнта переоцінки основних засобів.

Було цікаво? Дізнайтесь більше! Наприклад, про те, коли стане доступною електронна довідка про оціночну вартість нерухомого майна.

Рейтинг 4.5 на основі 492  ответов

Додати коментар

схожі статті


inflyacziya u 2022 roczi chogo ochikuvati
Інфляція у 2022 році: чого очікувати?
yak zniziti rinkovu vartist neruhomosti ta ne porushiti zakonodavstvo
Як знизити ринкову вартість нерухомості та не порушити законодавство?
cena i kachestvo stoit li ekonomit na uslugax po ocenke
Ціна та якість: чи варто економити на послугах з оцінки?
novye izmeneniya v nalogooblozhenii nedvizhimosti
Нові зміни в оподаткуванні нерухомості
normy dstu
Новий ДСТУ – нове оформлення документів