Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
depend q

Інноваційна IT-платформа: як DEPEND Q розвиває фондовий ринок України

В експлуатацію було введено інноваційну IT-платформу під назвою DEPEND Q від Центрального депозитарію. Прогнозовано, що вона викличе низку позитивних змін у функціонуванні системи депозитарного обрахунку вітчизняного ринку цінних активів. Дані про 3 мільйони рахунків загальною номінальною вартістю 1,7 трлн були перенесені до нової системи. Використання нової платформи дає можливість депозитарним установам вибрати гідну заміну програмному забезпеченню, що використовується в обслуговуванні клієнтів.

Новий етап інтеграції України до світового фондового ринку

Можна сміливо стверджувати, що промисловий запуск цієї IT-платформи — це черговий етап впровадження інноваційних технологій у функціонування депозитарної системи нашої країни та інтеграції до іноземних ринків капіталу. 

Немає сумніву, що процес української інтеграції в сучасний фондовий ринок Європи просто неможливий без наявності сучасної IT-платформи, яка використовується для депозитарного обрахування. Нарешті ця система була розроблена та почала діяти. Безперечно, це дуже важливий крок для розвитку вітчизняного фондового ринку. 

Варто підкреслити, що нове ПЗ функціонує відповідно до міжнародних стандартів посттрейдингу, котрі системно впроваджуються в практику протягом останніх 3 років. Уже зараз альтернативній системі надали перевагу понад 60 депозитарних установ, водночас 122 продовжують роботу в системному модулі, який їм надав НГУ. Завдяки цьому ринок залишається стабільним та функціонує ефективно.

Надійний захист даних та інші переваги

Нова інноваційна IT-платформа під назвою DEPEND Q здатна забезпечити більш ефективний захист особистих даних власників активів, ця інформація не може викривлятися та не може бути втрачена через злом системи або вірусні атаки. Її унікальність полягає ще й у здатності суттєво автоматизувати функціонал, що стосується процесу обліку цінних активів, а також суттєво покращити якість послуг, що надаються власникам цінних паперів. 

Дуже важливо, що DEPEND Q надасть можливість Україні повноцінно інтегруватися до облікової системи акцій та цінних активів усього світу, а також у рази підвищить можливості щодо залучення місцевих та закордонних інвесторів. 

На жаль, протягом багатьох років в Україні не приділялося достатньої уваги фінансовій інфраструктурі, діяв так званий “залишковий принцип” фінансування. Проте за останній період багато що змінилося. І не дивно, адже інфраструктура є фундаментом ринку. Будівництво ринку на неякісному фундаменті не дасть очікуваного результату. 

Центральний депозитарій є вкрай важливим компонентом фінансової інфраструктури. Загалом, за останні 3 роки команді НГУ вдалося багато чого зробити, щоб впровадити у повсякденну роботу перевірені світові практики, інноваційні технології та стандарти. 

Перехід на абсолютно інноваційну IT-платформу став новим етапом, черговим технологічним просуванням України до загальносвітової облікової системи. Використання DEPEND Q відкриває новий функціонал усім учасникам ринку, ця платформа забезпечує нові послуги і для тримачів цінних паперів, і для великих компаній. Вона гарантує надійний захист їх прав.

Рейтинг 4.5 на основі 187  ответов

Додати коментар

схожі статті


otsinka investytsiynykh sertyfikativ
Класифікація та оцінка інвестиційних сертифікатів
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»