Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98

В Україні вводиться нова система обліку цінних паперів

На початку серпня централізований депозитарний облік цінних паперів став проводитися в Україні за новою ІТ системою. Назва нового інструменту – DEPEND Q. Всього планується переробити і перевести відомості, які стосуються 0,433 млн. рахунків тих, хто являється власником цінних паперів. Йдеться про документи з номінальною вартістю 1,7 трлн.

Темпи впровадження нової облікової системи

Нововведення повним списком зафіксовані в Угоді про асоціацію, укладеному Україною з Європейським Союзом. Також більш ретельно вивчити інформацію можна в Стратегії розвитку фінансового сектора, яка діє до 2020 року.

Щоб система працювала справно, до 22 липня 2019 роки її ввели в тестовий режим. У тестуванні взяли участь 127 депозитарних установ. Також, за даними Національного депозитарію України, новою методикою скористалися 50% ліцензіатів. Учасникам запропонували зареєструватися в системі та користуватися нею при проведенні облікових операцій.

Повноцінний запуск і впровадження системи датовані 5 серпня 2019 року.

Очікування від введення нової системи обліку цінних паперів

За словами експертів, нова система заснована на високих стандартах, прийнятих на міжнародному рівні. Завдяки цьому, прогнозується повноцінна технологічна інтеграція країни в систему з обліку і контролю цінних паперів, що діє і визнанана ефективною в усьому світі.

Очікується, що нова система обліку допоможе домогтися наступних позитивних результатів:

  • залучити інвестиційні вкладення з-за кордону, зацікавити у співпраці вітчизняних інвесторів;
  • сформувати передумови, які дозволять впровадити додатковий перелік послуг і презентувати їх учасникам фінансового ринку;
  • автоматизувати функції, що стосуються обліку цінних паперів;
  • збільшити якість послуг для власників документів.

Експерти передрікають в майбутньому можливість для власників цінних паперів брати участь в голосуваннях з питань, які проводяться зборами акціонерів, за допомогою смартфона.

Сьогодні DEPEND Q називають зручним майданчиком, який користується попитом на розвинених ринках в Європі. Таким чином, інтеграція української держави в європейську систему пройде легко і швидко.

За якісним урахуванням в новій системі ви можете звернутися в нашу компанію. Помірні ціни на послугу оцінки цінних паперів і оперативність виконання замовлення гарантовані.

Рейтинг 4.5 на основі 129  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»
оцінка акцій для нотаріуса
Оцінка акцій для нотаріуса