Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
оцінка майнових прав

Кейс – Оцінка майнових прав на використання біткоїнів

Одним з найцікавіших кейсів компанії «Парето» є оцінка майнових прав на використання частини бази даних у формі запису в розподільчій системі зберігання інформації Блокчейн в кількості 34,8 біткоїнів, як одиниць криптовалюти.

Сьогодні словами «криптовалюта» і «біткоїни» вже нікого не здивуєш. Більш того, все частіше і частіше просунуті директори і керівники підприємств задаються питанням, чи можна внести в статутний капітал своєї компанії криптовалюту.

Криптовалюта (біткоїни) – вид цифрової валюти, емісія та облік якої ґрунтуються на асиметричному шифруванні та застосуванні ряду криптографічних методів захисту. Система функціонує децентралізовано в розподіленій комп’ютерній мережі.

Об’єкт оцінки

Майнові права на використання частини бази даних у формі запису в розподільчій системі зберігання інформації Блокчейн в кількості 34,8 біткоїнів, як одиниць криптовалюти.

Замовник

Приватна особа.

Терміни виконання оцінки

Два робочих дні.

Які документи подавав замовник

  • Заявка на проведення оцінки
  • Договір купівлі-продажу майнових прав
  • Акт прийому-передачі майнових прав

Оцінка майнових прав на біткоїни: ключові моменти

Складність роботи над оцінкою майнових прав на використання криптовалюти полягала в тому, що майнові права стосувалися об’єкта, характер, сутність і фізичний вимір якого в Україні законодавчо не врегульовані. Хоча реальні угоди купівлі-продажу таких об’єктів здійснювалися не тільки в Україні, але і в інших країнах світу.

Оцінка майнових прав виконувалася з урахуванням досвіду держав, які в тій чи іншій формі сформували своє ставлення і нормативну базу щодо біткоїнів та інших криптовалют.

Що отримав клієнт?

Проведена оцінка майнових прав дала клієнту можливість внести ці права до статутного капіталу новоствореного підприємства.


Що потрібно знати

Гроші та цінні папери, а також майно і майнові права з вираженим грошовим еквівалентом можуть бути частиною статутного капіталу компанії. Все майно, що вноситься в статут, повинно пройти оцінку. Якщо при цьому у компанії більш ніж один засновник, оцінка повинна проводитися за спільною згодою, або, якщо є необхідність, виконується його незалежна експертна оцінка. Якщо криптовалюта, включена до статутного капіталу, розглядається як майно, і була оцінена, вона може вважатися його невід’ємною частиною.

У зв’язку з тим, що Нацбанк України розцінює криптовалюту як валютний сурогат, а також з урахуванням закону, який забороняє виготовляти валютні сурогати і використовувати їх як платіжні засоби, криптовалюта може бути внесена до статутного капіталу тільки в разі якщо:

  • така криптовалюта не виготовлятиметься суб’єктом;
  • використовуватиметься тільки як платіжний засіб.

Коли криптовалюта заноситься в статутний капітал, необхідно вказати її як майно. При проведенні операцій з участю криптовалюти вона буде підпадати під відповідні правила. Наявність біткоїнів також можна обгрунтувати як майнове право, тобто відступлення права вимоги за зобов’язаннями особи, у якого ці біткоїни були викуплені (якщо ця особа відома).


 

Експерти «Парето» із задоволенням нададуть послуги оцінки майнових прав в усіх напрямках. Оцінювачі компанії володіють величезним досвідом і підготовкою, тому ми можемо гарантувати високу якість аналізу і найкомфортніші терміни виконання проекту. Зверніться через форму зв’язку на сайті, ми передзвонимо і уточнимо всі деталі.

Рейтинг 4.5 на основі 205  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs oczinka litaka cessna 172m 2
Кейс: “Оцінка літака CESSNA 172M”
kejs ocenka vsex dolej uchastnikov ooo s celyu kupli prodazhi
Кейс: “Оцінка всіх часток учасників ТОВ з метою купівлі-продажу”
pexels photo 8297652
Кейс: “Оцінка земельних ділянок та магазинів у Київській області одного з національних операторів роздрібної торгівлі”
kejs-oczinka-osnovnih-zasobiv-prat-zavod-fregat-dlya-czilej-buhgalterskogo-obliku
Кейс: “Оцінка основних засобів ПрАТ” Завод “Фрегат” для цілей бухгалтерського обліку “
kejs opredelenie rynochnoj stoimosti odnoj imennoj akcii s celyu vypolneniya trebovanij zakonodatelstva
Кейс: «Визначення ринкової вартості однієї іменної акції з метою виконання вимог законодавства»