Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Оцінка нерухомості для оренди

Оцінка нерухомості для оренди

Оцінка нерухомості – це процес, при якому визначається вартість усього нерухомого майна або його частини, якщо власниками об’єкта є кілька людей. При здійсненні багатьох угод оцінка майна є обов’язковою умовою. Зробити оцінку нерухомості повинен спеціально підготовлений працівник оціночної діяльності. По завершенню процесу видається висновок, в якому вказується вартість об’єкта.

Документ має юридичну силу, він завіряється підписом експерта та печатками. Тариф на оренду офісу або складського приміщення істотно відрізняється від суми, яка визначається за оренду квартири. Розрахунок проводиться різними способами, тому не можна порівнювати тариф за метр квадратний житлового приміщення і виробничого комплексу. На вартість оренди може вплинути не місце розташування і площа об’єкта, а то, який прибуток даний об’єкт буде приносити. Згідно із законодавством у висновку обов’язково вказується, з якою метою проводилась оцінка об’єкта. У зв’язку з цим його неможливо використовувати для вирішення інших питань.

Особливості оцінки нерухомості при здачі в оренду

Однією з поширених ситуацій, коли проводиться оцінка, є здача нерухомості в оренду. У такому випадку вона необхідна для визначення орендної плати. Вимога передбачено законом, і без відповідного висновку договір про оренду не матиме силу.

Також існують деякі нюанси, про які повинен знати як орендар, так і власник нерухомості. Висновок про оцінки нерухомості дійсно три роки. Якщо на момент продовження договору оренди цей термін закінчився, потрібно замовити оцінку нерухомості повторно.

Після того, як спеціалізована організація завершить свою роботу, дані передаються для затвердження і визначення орендної плати до фонду приватизації державного майна (якщо проводилась оцінка державної власності) або в органи місцевого управління (якщо об’єкт є комунальною власністю).

Умови розрахунку орендної плати

Розрахунок орендної плати проводиться за встановленою схемою, яка затверджена державою або органами місцевого управління (в залежності від виду власності нерухомості).

Процедура відбувається в наступному порядку.

Розраховується річний розмір плати за оренду. При цьому необхідно знати ринкову вартість об’єкта, яку визначив оцінювач, і річний відсоток затвердженої орендної ставки. Він залежить від показників, в яких цілях буде використовуватися орендована нерухомість.

Визначається базова плата оренди за місяць. Цей показник протягом усього терміну дії договору оренди на законних підставах підлягає індексації (з урахуванням коефіцієнта інфляції). Це означає, що сума оренди нерухомості може збільшуватися.

Важливо пам’ятати, що орендна ставка за користування нерухомістю як, розраховується за метр квадратний в доларах. При цьому вид власності ролі не грає.

Для юридичних і фізичних осіб, які на орендованих площах розвивають свою господарську діяльність, застосовується знижений коефіцієнт, що істотно знижує їм орендну плату.

Результатом оцінки нерухомості для здачі в оренду (розрахунок орендноплати) є ринкова вартість об’єкта. Вона істотно відрізняється від оцінки орендної плати, яка визначає підсумкову суму орендної плати. Це різні показники і при експертній оцінці застосовується інший спосіб розрахунку.

Оренда, як і будь-який інший договір, вимагає проведення оцінки, тому власники заздалегідь шукають перевірену оціночну компанію. Якісна оцінка – це майбутній прибуток від оренди нерухомості. Саме тому ретельніше ставтеся до вибору експерта.

Наша компанія “Парето” вважається однією з найкращих не тільки в Києві, а й по всій Україні. Адже ми маємо великий досвід роботи (10 років) і знаємо, як розв’язати будь-яку ситуацію клієнта. Наприклад, наші спеціалісти в змозі здійснити оцінку, якщо відсутні певні документи.

Отримайте консультацію від нашого експерта – безкоштовно спеціаліст надасть відповіді на всі ваші запитання!

Рейтинг 4.5 на основі 292  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?