Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Оцінка землі при оцінці будинку

Оцінка землі при оцінці будинку: навіщо та в яких випадках

Необхідність у проведенні оцінки земельної ділянки може виникнути в момент здійснення оцінки будинку. У першу чергу, це залежить від того, з якою метою проводять оціночні роботи.

Отже, коли ж оцінка землі буде обов’язковою процедурою при оцінці будинку, а коли не матиме значення? Давайте обговоримо.

Купівля-продаж

Договір купівлі-продажу – це один з найпоширеніших випадків, коли потрібне проведення оцінки.

Згідно з українським законодавством окремо побудовані будинки потрібно продавати разом із земельною ділянкою, на якій він побудований. Тому при оформленні угоди серед документів можна зустріти звіт про оцінку землі.

Однак є й винятки. Наприклад, приватизовані ділянки, яких сьогодні дуже мало. Такі ситуації відбуваються рідко та вимагають особливої ​​уваги.

Дарування

Спочатку згадаємо про те, що існує два типи оцінки землі: експертна та нормативна. Перша проводиться незалежними експертами, а друга оформляється в державних органах.

У разі, коли відбувається дарування, нотаріус просить нормативну оцінку землі та експертну оцінку будинку. Однак у деяких регіонах існує проблема, яка полягає в тому, що держоргани не видають нормативну оцінку землі. Тоді вона замінюється на експертну. Тому кожен раз при проведенні оцінки уточнюйте перелік необхідних документів.

Розподіл майна

Розподіл майна, що супроводжує шлюборозлучний процес, справа індивідуальна.

В одному випадку потрібно оцінка як будинку, так і ділянки, на якому він знаходиться. Оскільки необхідно встановити точний розмір компенсації одного з подружжя.

В іншому випадку земля може бути особистою власністю одного з подружжя (на основі договору дарування або було придбано до шлюбу). Тоді оцінка землі не знадобиться.

Тому кожна ситуація аналізується індивідуально, на основі чого визначається перелік необхідних робіт і документів.

Оцінка для суду

Чи потрібна оцінка для суду? Питання неоднозначне, тому, що має індивідуальний характер. Тут немає чітких вимог, все залежить від конкретної ситуації.

Наприклад, коли через суд чоловік бажає узаконити самовільне будівництво, йому буде потрібна лише оцінка будинку. Однак існують випадки, коли суд може зажадати як оцінку будинку, так й оцінку ділянки.

Як правильно визначити вартість земельних поліпшень на забудованій ділянці?

Аналізуючи питання про оцінку землі, дуже часто стикаються з тим, як визначити вартість земельних поліпшень на забудованій ділянці. Давайте обговоримо.

Для визначення вартості нерухомого майна використовується порівняльний метод. У процесі враховується вартість пропозиції 1 кв.м схожого за фізичними та технічними характеристиками земельного поліпшення. Йдеться про ділянку, що буде знаходитися в районі розміщення оцінюваного об’єкта.

Вивчення об’єктів-аналогів дозволяє уточнити переваги місцезнаходження таких об’єктів. Також процедура вивчає та бере до уваги прикладені зусилля. Наприклад, вкладені гроші та ініціатива, яка виходить від підприємця, автоматично збільшують ціну на таку нерухомість.

Перший етап оцінки передбачає уточнення повної інформації про об’єкти-аналоги, якщо розглядати всі наявні земельні поліпшення, куди входять будівлі та споруди. На наступному етапі оцінювач аналізує ринок купівлі-продажу земельних ділянок, які знаходяться там, де розташований цікавий для фахівця об’єкт.

Має значення й усереднена вартість одиничного показника ділянок для аналогічних об’єктів. Його теж обчислює оцінювач.

Залишилося тільки підставити показники, скориставшись спеціальною формулою для визначення вартості одиничного показника земельних поліпшень.

Ми спеціалізуємося на виконанні оцінки землі та житлової нерухомості. Ми гарантуємо кваліфікований підхід у найприйнятніші терміни. Замовте послугу у нас, зателефонувавши нам або скориставшись формою запиту.

ВЕЛИКІ ДІЛЯНКИ ЗЕМЛІ ПРИ ПРОДАЖУ: ЯК ВИРУЧИТИ БІЛЬШЕ?

Все більшої популярності у населення отримують земельні ділянки. Якщо раніше, люди прагнули оселитися у квартири ближче до центру, то тепер з розвитком комунікаційних доріг та інфраструктури багато хто мріє переселитися подалі, бажано у власний дім.

Продавці земельних ділянок обізнані про це й завищують свої ціни, як можуть. Але така тенденція негативно впливає на ринок, тому що покупці задаються все більшими питаннями та не отримавши відповідь без проблем переключаються на наступний варіант.

Мабуть, самим правильним і вірним варіантом при продажу буде проведення оцінки земельної ділянки. Тільки в цьому випадку підсумкова вартість виходить максимально об’єктивною, що підтверджується відповідним офіційним документом. У покупця ж з’являється більша довіра до продавця, який може довести вартість своєї ділянки.

У чому особливість оцінки земельних ділянок

Коли ми говоримо про оцінку нерухомості, то відразу ж стають зрозумілі критерії оцінки вартості. У випадку з земельними ділянками ситуація схожа, але є й нові критерії оцінки, які не надто очевидні.

 • Категорія земель;
 • Обмеження на використання землі на ділянці;
 • Наявність водних ресурсів;
 • Престижність розташування ділянки;
 • Тощо.

Земельні ділянки мають більшу унікальність ніж нерухомість. Тому до кожного конкретного випадку застосовується індивідуальний підхід.

З документів для проведення оцінки земельної ділянки будуть потрібні:

 • Кадастровий паспорт;
 • Документ, що підтверджує право власності;
 • Відомості про обмеження, що накладені на ділянку;
 • Відомості про присутність або відсутність благ для виконання основних потреб.

Куди звернутися за оцінкою?

Ви завжди можете покластися на багаторічний досвід консалтингової компанії «Парето». Наші співробітники вже багато років допомагають оцінювати будь-який вид майна людям. Багаж їх досвіду можна порівняти лише тільки з величезним обсягом знань в оціночній сфері.

Якщо вам необхідна оцінка земельної ділянки, то ви можете сміливо звертатися за нашою допомогою. Ми гарантуємо високу якість роботи та прийнятні ціни.

Рейтинг 4.5 на основі 514  ответов

Додати коментар

схожі статті


kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?
neruhom st b znes p d chas vo nnogo stanu yaka naraz procedura re strac
Нерухомість і бізнес під час воєнного стану: яка наразі процедура реєстрації?