Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
офісна нерухомість

ОФІСНА НЕРУХОМІСТЬ У КИЄВІ: ЯКІ ПОКАЗНИКИ БУЛИ В ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2020 РОКУ?

Пандемія коронавірусної інфекції залишила відбитки на усіх сферах економіки. Не є виключенням і нерухомість. У даній статті ми детально розглянемо динаміку розвитку ринку офісної нерухомості в Києві за перший квартал 2020 року.

Які показники попиту?

Якщо говорити за орендарів, то серед них попит знизився доволі суттєво. У першому кварталі в оренду було надано близько 7 900 метрів квадратних. Цей показник є на 80% нижчий, ніж показники, які були в перших кварталах 2018 та 2019 років. Звісно, у зв’язку з карантинними заходами кількість укладених договорів оренди стала в рази меншою. Проте є багато випадків, коли угоди не були скасовані, а лише перенесені на час, коли обмеження через пандемію будуть зняті.

Чи є сьогодні в Києві нові пропозиції офісної нерухомості?

Щодо показників, які відображають нові пропозиції на ринку, можна сказати, що вони становлять лише 15% тих показників, які були зафіксовані в першому кварталі 2019 року, а також є у два рази меншими, порівнюючи з першим кварталом 2018 року. Сьогодні обсяг нових пропозицій складає десь 7 500 метрів квадратних.

«Нивки Сіті» – це єдиний об’єкт офісної нерухомості, що був введений в експлуатацію у 2020 році. Крім того, було заплановано до кінця цього року здати в експлуатацію близько 200 000 метрів квадратних офісної нерухомості. Проте, аналізуючи сучасну економічну ситуацію в Україні та у всьому світі, важко дати точну відповідь, чи буде даний план реалізований.

1

Ситуація вакантності в Україні

Цікаво! Аналізуючи це питання, ми дійшли висновку, що обмежувальні заходи через карантин не стали причиною зниження рівня вакантності офісних приміщень. Так, порівнюючи з останнім кварталом 2019 року, цей показник виріс на 0,2% (це звісно дуже мало, проте динаміка все ж таки є). Сьогодні вакантність складає 6,7%.

Крім того, існує думка експертів, що до кінця 2020 року показник виросте. Адже буде існувати певний дефіцит офісної нерухомості (як ми бачили нових пропозицій майже немає).

Розмір орендних ставок у Києві

Орендні ставки офісної нерухомості у першому кварталі 2020 року складали 30 доларів за метр квадратний у місяць (маються не увазі приміщення найвищої якості), не враховуючи ПДВ, комунальні та сервісні послуги.

Економічне положення в країні погіршується. Саме тому вже незабаром можна очікувати зниження розміру орендних ставок на приміщення будь-якого класу. Проте необхідно пам’ятати, що все буде залежати від попиту, вакантності та конкурентоздатності.

2 1

Пропонуємо прочитати статтю про те, які є особливості оцінки акцій на основі дивідендів.

Рейтинг 4.5 на основі 85  ответов

Додати коментар

схожі статті


otsinka investytsiynykh sertyfikativ
Класифікація та оцінка інвестиційних сертифікатів
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»