Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Особливості укладення угод купівлі-продажу в Україні: нововведення і зміни

Особливості укладення угод купівлі-продажу в Україні: нововведення і зміни

Той, хто займається продажем і покупкою нерухомості, змушений постійно контролювати зміни в законодавстві України. Справа в тому, що ця сфера щорічно поповнюється нововведеннями, що впливають на проведення операцій з квартирами, будинками та іншими нерухомими об’єктами.

Боротьба із заниженими оцінками

У 2018 році була створена Єдина база звітів. Завдяки даній системі, можна здійснювати контроль за звітами з оціночної діяльності відповідно до ринкових індикаторів. Якщо в ході аналізу виявлено, що сертифікований фахівець провів оцінку нерухомості в обхід фіксованого законодавцями індикатора, звіт вважається недійсним і анулюється. Так держава бореться з економією на податкових внесках.

Цікаво й те, що кожній оцінці тепер присвоюється відповідний номер. Без нумерації угоду про реалізацію та купівлі об’єкта нерухомості нотаріус не зможе засвідчити. У нього відсутні такі повноваження.

Оцінювач має право в перші 10 днів скласти заявку на рецензування звіту. Але тривалість проведення процедури в цьому випадку відчутно збільшується. Гарантії, що звіт візьмуть, теж ніхто не дає.

Зміни на первинному ринку

Прийшов час оновити застарілу ДБН і нормативну базу в категорії будівництво. Нововведення визначають наступний нюанси:

  • якість будівництва;
  • час, витрачений на нього;
  • як скоро оформлено право власності на нерухомий об’єкт.

Весною 2019 року в Кабміні прийнято постанову, що спрощує присвоєння адрес новобудові. Адресу можна отримати, надавши будівельний паспорт. Як тільки будівля передана в користування, адреса присвоюється за замовчуванням.

Перепланування, що не порушує закон

Якщо об’єкт нерухомості належить до категорії СС2 або СС3, приміщення реально перепланувати без узгодження і отримання дозволів. Але варто пам’ятати, що перепланування несучих конструкцій як і раніше неможливе.

Якщо, поклавши перед собою план приміщень, зазначений в техпаспорті, і реальний план, ви помічаєте відмінності, але вони вписуються в законодавчі норми, угоду дозволяється оформити.

Що в планах

З планів, які озвучують законодавці щодо укладення угод купівлі-продажу нерухомості, найближчими є наступні.

  1. Відкриття реєстру на будівництво в електронному вигляді. Тут будуть зберігатися документи на забудову, державну реєстрацію прав на будівлі, які відносять до незавершеного будівництва, і плановані в майбутньому до забудови об’єкти.
  2. Поява системи, завдяки якій буде покращено взаємодію між учасниками ринку і тим, хто взявся за будівництво. Покупець від цього отримає відчутну вигоду – зможе в будь-який час дізнатися відомості про об’єкт будівництва.

Чого зміни не торкнулися

На щастя для покупців і продавців нерухомості, незмінними залишилися процентні ставки податків і зборів.

При покупці необхідно внести в ПФ 1% від сплаченої за квартиру ціни. Від цього звільнені тільки ті фізособи, які купують житлову площу перший раз.

ПДФО становить 5% і військовий збір 1,5%. Якщо за останній рік покупець здійснює вже не першу покупку об’єкта нерухомості, тягар внесення податкових внесків лягає на плечі продавця.

Державне мито досягає 1% від ціни на об’єкт. Її наполовину оплачують покупець і продавець.

Якщо ви шукаєте професійну допомогу по грамотному проведенню оцінки нерухомості, звертайтеся в нашу компанію! Злагоджена команда фахівців позбавить від зайвого головного болю і вирішить всі проблеми оперативно. Консультації надаються на всіх етапах проведення оцінки.

Рейтинг 4.5 на основі 161  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zyasuvati realnu cinu vashoyi neruxomosti
Як визначити реальну вартість нерухомості?
kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?