Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Особливості укладення угод купівлі-продажу в Україні: нововведення і зміни

Особливості укладення угод купівлі-продажу в Україні: нововведення і зміни

Той, хто займається продажем і покупкою нерухомості, змушений постійно контролювати зміни в законодавстві України. Справа в тому, що ця сфера щорічно поповнюється нововведеннями, що впливають на проведення операцій з квартирами, будинками та іншими нерухомими об’єктами.

Боротьба із заниженими оцінками

У 2018 році була створена Єдина база звітів. Завдяки даній системі, можна здійснювати контроль за звітами з оціночної діяльності відповідно до ринкових індикаторів. Якщо в ході аналізу виявлено, що сертифікований фахівець провів оцінку нерухомості в обхід фіксованого законодавцями індикатора, звіт вважається недійсним і анулюється. Так держава бореться з економією на податкових внесках.

Цікаво й те, що кожній оцінці тепер присвоюється відповідний номер. Без нумерації угоду про реалізацію та купівлі об’єкта нерухомості нотаріус не зможе засвідчити. У нього відсутні такі повноваження.

Оцінювач має право в перші 10 днів скласти заявку на рецензування звіту. Але тривалість проведення процедури в цьому випадку відчутно збільшується. Гарантії, що звіт візьмуть, теж ніхто не дає.

Зміни на первинному ринку

Прийшов час оновити застарілу ДБН і нормативну базу в категорії будівництво. Нововведення визначають наступний нюанси:

  • якість будівництва;
  • час, витрачений на нього;
  • як скоро оформлено право власності на нерухомий об’єкт.

Весною 2019 року в Кабміні прийнято постанову, що спрощує присвоєння адрес новобудові. Адресу можна отримати, надавши будівельний паспорт. Як тільки будівля передана в користування, адреса присвоюється за замовчуванням.

Перепланування, що не порушує закон

Якщо об’єкт нерухомості належить до категорії СС2 або СС3, приміщення реально перепланувати без узгодження і отримання дозволів. Але варто пам’ятати, що перепланування несучих конструкцій як і раніше неможливе.

Якщо, поклавши перед собою план приміщень, зазначений в техпаспорті, і реальний план, ви помічаєте відмінності, але вони вписуються в законодавчі норми, угоду дозволяється оформити.

Що в планах

З планів, які озвучують законодавці щодо укладення угод купівлі-продажу нерухомості, найближчими є наступні.

  1. Відкриття реєстру на будівництво в електронному вигляді. Тут будуть зберігатися документи на забудову, державну реєстрацію прав на будівлі, які відносять до незавершеного будівництва, і плановані в майбутньому до забудови об’єкти.
  2. Поява системи, завдяки якій буде покращено взаємодію між учасниками ринку і тим, хто взявся за будівництво. Покупець від цього отримає відчутну вигоду – зможе в будь-який час дізнатися відомості про об’єкт будівництва.

Чого зміни не торкнулися

На щастя для покупців і продавців нерухомості, незмінними залишилися процентні ставки податків і зборів.

При покупці необхідно внести в ПФ 1% від сплаченої за квартиру ціни. Від цього звільнені тільки ті фізособи, які купують житлову площу перший раз.

ПДФО становить 5% і військовий збір 1,5%. Якщо за останній рік покупець здійснює вже не першу покупку об’єкта нерухомості, тягар внесення податкових внесків лягає на плечі продавця.

Державне мито досягає 1% від ціни на об’єкт. Її наполовину оплачують покупець і продавець.

Якщо ви шукаєте професійну допомогу по грамотному проведенню оцінки нерухомості, звертайтеся в нашу компанію! Злагоджена команда фахівців позбавить від зайвого головного болю і вирішить всі проблеми оперативно. Консультації надаються на всіх етапах проведення оцінки.

Рейтинг 4.5 на основі 138  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?