Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості для іпотеки. Які особливості слід знати?

Оцінка нерухомості – це один з головних чинників, який сприяє функціонуванню всієї сфери, а також взаємодії між собою її суб’єктів. Причиною оцінки може бути що завгодно: продаж або купівля майна, отримання кредиту, вирішення різних конфліктів або суперечок, а також іпотека. У цій статті будуть детально описані всі особливості оцінки нерухомості для іпотеки.

Як здійснюється подібна оцінка нерухомості?

Найчастіше оцінка здійснюється при покупці будь-якої нерухомості. А у випадку з іпотечним кредитом проведення оцінки взагалі є обов’язковою умовою. Як правило, банки мають своїх власних експертів, які самостійно займаються такою процедурою, але іпотека є винятком. У цьому випадку обов’язково залучають зовнішнього незалежного фахівця, адже так вимагає українське законодавство.

Важливо розуміти, що незалежна оцінка майна, яке відіграє роль застави, обов’язкова для точного визначення вартості (суми договору застави). Саме це допомагає банку оцінити можливість видачі клієнту бажаної суми іпотечного кредиту.

Необхідно знати, що якщо в звіті оцінки нерухомості буде вказано перепланування, яке юридично не підкріплене потрібними документами, то банк категорично не дозволить іпотечний кредит під заставу такої нерухомості.

У чому полягає необхідність оцінки нерухомості для іпотеки?

У першу чергу для клієнта та банку оцінка нерухомості для іпотеки роз’яснює точну оціночну вартість об’єкта, яка буде вважатися вихідною. Крім того, клієнт зможе побачити, який прибуток буде приносити конкретна нерухомість або який податок йому необхідно буде платити за цей прибуток. Якщо говорити про необхідність оцінки для банку, то тут все набагато простіше. Звичайно ж, основною причиною оцінки є аналіз ризику при невиплаті іпотечного кредиту. Банку дуже важливо мати висновок про реальну ринкову вартість нерухомості від незалежного експертного оцінювача, адже саме за цю оціночну суму можна буде продати закладену нерухомість у разі невиконання клієнтом своїх зобов’язань.

Що необхідно враховувати під час оцінки нерухомості для іпотеки?

Будь-яка оцінка залежить від безлічі факторів, оцінка нерухомості для іпотеки не є винятком. Під час оцінювання зовнішній незалежний експерт звертає увагу на певний перелік умов, який включає в себе:

 • площу об’єкта нерухомості;
 • поверх (якщо здійснюється оцінка квартири);
 • кількість кімнат, а також їх планування;
 • видимі дефекти, їх наявність або відсутність;
 • стан і рік побудови багатоквартирного будинку, ремонт у під’їзді, вид перекриття (знову ж якщо буде проводитися оцінка квартири);
 • інфраструктура навколо будинку;
 • стан екології в районі, в якому знаходиться об’єкт оцінки;
 • престижність району.

Докладний аналіз оцінки нерухомості для іпотеки фахівець оформляє в письмовому вигляді у формі звіту, до якого також підкріплюються певні матеріали (наприклад, фото).

Які документи необхідні для проведення оцінки нерухомості для іпотеки?

У першу чергу, перелік документів залежить від того, яке нерухоме майно вам необхідно оцінити. Це може бути окрема кімната в квартирі, гостинка, квартира, дачний або заміський будинок тощо. Сьогодні ж основними об’єктами оцінки є квартира та приватне домоволодіння. Ось за них ми детально й розповімо.

Отже, для проведення оцінки квартири вам необхідно буде мати наступні документи:

 • копія документа, який підтверджує ваші права на квартиру;
 • копія технічного паспорта БТІ на дану квартиру;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду (необхідно для складання договору).
 • Перелік документів, які необхідні при проведенні оцінки приватного домоволодіння, складають:
 • копія документа, який підтверджує ваші права на приватне домоволодіння;
 • копія технічного паспорта БТІ на даний будинок;
 • виписка з реєстру прав на нерухоме майно або ж державний акт на земельну ділянку, на якій знаходиться приватне домоволодіння;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду (необхідно для складання договору).

Отже, якщо ви вирішили оформити іпотеку, то слід заздалегідь подумати про оцінку нерухомості. Адже дана процедура відіграє важливу роль. Чим більше буде ринкова вартість об’єкта, тим вище буде розмір застави, а відповідно ви зможете отримати іпотеку на ту суму, на яку розраховуєте.

Для того, щоб оцінка пройшла успішно, необхідно правильно обрати експерта. Наша компанія працює в оціночній сфері вже 10 років і за цей час ми виконали понад 12 500 оцінок. Крім того, на нашому офіційному сайті ви можете знайти відгуки від наших клієнтів та ознайомитися з кейсами.

Було корисно? Рекомендуємо також почитати, в яких випадках необхідно проводити оцінку бізнесу, а також які існують підходи до оцінки комерційної нерухомості.

Рейтинг 4.5 на основі 290  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zyasuvati realnu cinu vashoyi neruxomosti
Як визначити реальну вартість нерухомості?
kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?