Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
otsenka deystvitelnoy stoimosti doli ooo im 2 1024x567 1

Професійна оцінка частки учасника, що виходить ТОВ

Товариства з обмеженою відповідальністю часто стикаються з тим, що деякі акціонери залишають його, забираючи свій капітал. До недавнього часу цей процес ґрунтувався на використанні внутрішніх даних ТОВ – по суті, частка кожного визначалася виходячи із загального капіталу, розрахованого за балансовою вартістю.

Вже прийнятий закон, який регулює діяльність товариств з обмеженою відповідальністю стосовно процесу виходу акціонера з компанії. При цьому, найголовнішим нововведенням стало те, що оцінка частки проводиться на підставі ринкової вартості всіх активів.

 Зміни, які вступили в силу

Охоплюючи практично всі основні напрямки в роботі, Закон «Про товариства з обмеженою відповідальністю» №2275-VIII від 6 лютого 2018 року має дві помітні зміни:

 • виход учасника з часткою менше 50% проходить без згоди інших акціонерів. Подача заяви проводиться в керівні та контролюючі органи. Виплата грошового еквіваленту частки проводиться протягом одного року з моменту подачі документів;
 • вартість частки виходу акціонера тепер визначається виключно на підставі ринкових цін. Багато хто називає це справедливою оцінкою, так як визначається реальна вартість всіх активів, частку яких і виплачують виходить.

Раніше, при розірванні партнерських угод використовувалася балансова вартість активів і пасивів підприємства, що значно знижувало суму виплати. Часто більш серйозні пайовики свідомо занижували вартість нерухомості, транспорту, продукції. Однією з популярних ситуацій було те, що штучно завищувалася сума зобов’язань по кредитах і боргах. Все це призводило до того, що компенсація виходить була значно нижче.

На даний момент ринкова оцінка вартості всього, що належить ТОВ, може проводитися, як незалежними, так і корпоративними аудиторами. Однак, виходить партнер має право оскаржити рішення оцінювача і замовити власне вивчення діяльності компанії. Закон зобов’язує надавати йому доступ до всієї документації.

Важливим фактором є те, що вихід акціонера ніяк не залежить від процедури затвердження річного звіту, і ніяк не прив’язаний до поточного документообігу компанії в області податкових та інших відрахувань. 

Проведення справедливої ​​оцінки активів ТОВ

Новий закон привніс і зміни в область аудиту, так як фахівець зобов’язаний мати відповідний сертифікат. При цьому проведення оцінки вартості корпоративних прав здійснюється за кількома напрямками:

 • необоротні активи на балансовому обліку – будови, автомашини, меблі, техніка – все те, що належить компанії. Оцінюється з урахуванням зносу і амортизації на момент проведення дослідження;
 • грошові кошти – в тому числі у вигляді депозитів, розміщені в банках;
 • оборотні актіви – продукція, товари, готові до реалізації, дебіторські заборгованості;
 • поточні зобов’язання і довгострокові – кредити в фінансових установах, відстрочки платежів на отримані товари або послуги;
 • нерозподілений прибуток (дохід або збиток);
 • додатковий та резервний капітали.

Професійна оцінка ринкової вартості дозволяє надати реальну інформацію про діяльність компанії. При цьому виникнення суперечок про корпоративні права виникає досить часто – особливо, якщо справа стосується невеликих акціонерів, чия частка становить близько 5-20%. У даній ситуації Закон полегшує їм процес виходу зі складу ТОВ, а також гарантує повернення реальних коштів, вкладених і зароблених.

Об’єктивна оцінка корпоративних прав фахівцями

За новим документом, до аудиту допускаються тільки сертифіковані фахівці, що мають відповідне свідоцтво. Такий професіонал зможе всебічно вивчити документацію, скласти повноцінний звіт за наданою інформацією. Як правило, вартість необоротних і оборотних активів буде вищою заявленої ТОВ, а суми зобов’язань на багато меншими. Це два найбільш популярних напрямки, за якими компанії намагаються мінімізувати втрати і знизити суму виплати який іде.

Зверніться до справжніх професіоналів, які мають державну сертифікацію в області оцінки корпоративних прав – гарантія об’єктивного результату. Незалежний аудит дозволить визначити реальну вартість частки учасника ТОВ, незалежно від того, хочуть цього інші члени суспільства чи ні. Адже нові Закон діє абсолютно для кожної компанії, що працює в Україні.

Під час виходу учасника з товариства з обмеженою відповідальністю важливо правильно провести оцінку. Чому? Тому що від цього залежить розмір грошової винагороди, яку отримає учасник.

Особливість даної процедури в тому, що фахівець повинен мати знання не тільки в області оцінки, але й бути ознайомленим з додатковими законодавчими актами. Наші фахівці завжди аналізують нововведення в законодавстві, а також дотримуються всіх стандартів і правил. Ми працюємо вже 10 років, тому ви можете не хвилюватися про якість виконаної нами оцінки.

Рейтинг 4.5 на основі 154  ответов

Додати коментар

схожі статті


osnovni zasoby i nematerialʹni aktyvy
Основні засоби й нематеріальні активи: особливості та правила
ocenka investicij sootvetstvie celej i sposobov ix dostizheniya
Навіщо та як провести оцінку інвестиційних проектів
кому та навіщо необхідна оцінка бренду
Кому та навіщо потрібна оцінка квартири
нематеріальні активи та інтелектуальна власність
Оцінка нематеріальних активів та інтелектуальної власності