Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • (044) 221-81-75
 • (067) 442-81-75
 • (050) 321-81-75
термін оцінки

Термін проведення оцінки нерухомості

Сьогодні оцінка нерухомості досить-таки актуальна юридична процедура. І як тільки, ми стикаємося з цим питанням, стає цікаво, а скільки ж часу займе весь процес. Тому ми підібрали для вас матеріал, який точно буде вам корисний.

Скільки часу займає процес оцінювання нерухомості?

9e7f5558f9a8aa2863247498b8f03215

Зазвичай для якісної і правильної оцінки оцінювачу потоібно декілька днів. Але бувають ситуації, коли замовнику потрібно експрес оцінювання (наприклад, оцінка квартири під час термінового продажу), тоді вже все залежить від сил і можливостей фахівця.

Сьогодні оцінка нерухомості відбувається досить прозоро і організовано, вона, як і будь-яка інша юридична процедура, включає в себе декілька етапів.  Давайте розберемо, які саме. Отже:

 1. Замовник збирає всі необхідні документи (це можуть бути копії або навіть документи в електронному форматі) і передає суб’єкту оціночної діяльності – оцінній компанії.
 2. Спеціаліст оціночної діяльності (оцінювач) формує звіт і вносить його до відповідної бази. Оформляє до кінця виконану роботу і готує до видачі замовнику.
 3. Після пройдених етапів замовник отримує готовий зареєстрований звіт, за допомогою якого можна легко здійснювати будь-яку юридичну угоду.

Які нюанси можна зустріти під час оцінювання? 

unnamed

Можливо, ви чули про те, що в Україні з початку 2020 року  з’явився новий спосіб оцінки нерухомості, який передбачає використання автоматичної системи. У грудні президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію схем в сфері оцінки нерухомості (законопроект 2047-д), що передбачає спрощений метод оцінки.

Відповідно до закону, у разі незгоди з оцінкою вартості, яку модуль визначить автоматично, громадяни зможуть отримати її у оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі, як це передбачає поточна процедура, свідчить текст документа.

При цьому передбачено безкоштовний доступ до бази для перевірки або внесення даних про оцінку нерухомості.

У разі якщо замовник не буде згоден з результатами, він в будь-який час має право звернутися в оціночну компанію.

Будь-яке нововведення не відразу стає ідеальним рішенням. Точно також і даний метод оцінювання догодив не всім. Тому пропонуємо розглянути, які плюси і мінуси має новий Закон України.

Плюси:

 • Прозорість і відкритість. Оціночна вартість в даному випадку обчислюється автоматично, тому варіанти укладання договору за фіктивними цінами просто зникають, точно так же, як і ухилення від податків стає неможливим.
 • Грошові витрати продавця будуть в рази менше. Це станеться через те, що вартість автоматичної оцінки об’єкта нерухомості буде нижче, ніж за допомогою сертифікованого оцінювача.
 • Нотаріуси мають відкритий і безкоштовний доступ до нової Бази.
 • Стислі терміни. Знову ж за допомогою автоматизованої системи прорахунки виходять в рази швидше, тому звіт про оцінку можна отримати протягом одного дня.

Мінуси:

 • Результати оцінки не збігаються з ринковою вартістю. Можуть бути випадки, коли автоматичні алгоритми виробляють помилку, через що оціночна та ринкова вартості не сходяться. В такому випадку можлива недоплата або переплата податків.
 • Звіт про оцінку нерухомості дійсний лише один місяць, тому необхідно буде встигнути укласти угоду.
 • Так як База тільки недавно була створена, є певні моменти, які вимагають доопрацювань. Саме тому багато користувачів побоюються витоку інформації, яка містить їх особисті дані.

Протягом якого періоду дійсний звіт про оцінку нерухомості?

registratsiya otsenki

Згідно з українським законодавством термін дії оцінки об’єкта нерухомості відзначається в звіті, який складається оцінювачем. Звіт може бути дійсний не більше шести місяців після дати, яка вказана в уже підписаній довідці про вартість об’єкта.

Стаття була корисною? У нашому блозі ми розповіли також про те, що таке державна концепція розвитку оціночної діяльності.

Рейтинг 4.5 на основі 21  ответов

Додати коментар

схожі статті


переоцінка МСФЗ
Переоцінка основних засобів МСФЗ (Міжнародні стандарти фінансової звітності)
електронна довідка
Електронна довідка про оціночну вартість нерухомого майна. Коли стане доступною?
земельний кодекс
Нові зміни в Земельному кодексі України
success story invoice data entry factoring land management firm
Що таке дооцінка основних засобів з нульовою залишковою вартістю?
оцінка землі
Особливості оцінки землі сільськогосподарського призначення