Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Хто робить оцінку при покупці квартири

Купівля нерухомості – одна з найпоширеніших ситуацій, коли потрібні послуги з оцінки будови. Якщо ж передбачається купівля квартири в іпотеку, хто повинен проводити оцінку нерухомості – покупець або продавець?

Оцінка житла виступає обов’язковим моментом в оформленні іпотеки. Зацікавленою стороною в оцінці в першу чергу виступають банки-кредитори. Справа в тому, що їм потрібна впевненість, що предмет, на який дається застава (в даній ситуації, житло) – в непередбачуваній ситуації, можуть продати за ту суму, яка була видана в якості іпотечного кредиту на її придбання.

Для проведення подібного роду оцінки залучаються виключно професійні організації. Великі банки, як правило, користуються послугами однієї або двох компаній партнерів-оцінювачів. Позичальникам іпотечного кредиту банк також може порекомендувати скористатися послугами даних компаній, але ні в якому разі не примушувати користуватися саме їхніми послугами.

Найчастіше, оцінка нерухомості проводиться за рахунок позичальника іпотечного кредиту. Іноді, за взаємною домовленістю, відбувається поділ суми на рівні частини між продавцем і покупцем, або ж з якоїсь іншої домовленості.

Законодавчо, дана вимога не встановлена.

Рейтинг 4.5 на основі 15  ответов

Додати коментар

схожі статті


термін оцінки
Термін проведення оцінки нерухомості
номінальна вартість
Визначення номінальної вартості. Номінальна вартість акцій та її вплив
Ринкова вартість
Що таке ринкова вартість? Та як її прорахувати?
Оцінка для цілей оподаткування
Як досягається незалежність оцінки нерухомості?