Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Як оцінити майно і розміняти квартиру: тонкощі і методи

Як оцінити майно і розміняти квартиру: тонкощі і методи

Розмін – процедура, при якій за одну житлову площу пропонують кілька майнових об’єктів. Щоб угода пройшла без непередбачених складнощів, необхідно провести оцінку майна і врахувати найдрібніші деталі.

Список документів

Якщо ви вирішили розміняти квартиру, важлива наявність необхідних документів:

  • папір, в якому вказано власника майна;
  • кадастровий паспорт;
  • звіт про оцінку вартості об’єкта;
  • ксерокопія особового рахунку;
  • інформація, видана на підставі даних з будинкової книги;
  • паспорта всіх, хто бере участь в обміні;
  • коли квартирою володіє неповнолітній громадянин, слід взяти дозвільну папір в органах опіки.

Порядок проведення розміну квартири

Розмін житла – єдиний варіант роз’їхатися колишнім подружжям під час розлучення або старшому поколінню з дітьми. При цьому майно повинно значитися як приватизоване. Також важливо, щоб власники були згодні з проведенням процедури.

Як здійснюється обмін, залежить від підсумкової оцінки вартості майна, де вона розміщена, яка площа розмінюється, зі скількох кімнат складається об’єкт. Зустрічна покупка нерухомості вимагає також передачі офіційних паперів, які підтверджують особистості власників квадратних метрів, а також документів, де описані права власників. Будьте готові пред’явити виписку з реєстру, документ, що підтверджує факт відсутності арешту або заборони з податкової.

Угода про обмін з кожним роком втрачає популярність. За цим договором нерухомість змінюється на інший вид майна з доплатою. Це відповідний спосіб, якщо розмін здійснюється між близькими.

Але звернення до фахівця все одно не уникнути. У експерта замовляють оцінку майна, що забезпечує правильне оподаткування.

Якщо розмінюється квартира в іпотеці

Для розміну житлової площі в іпотеці, насамперед слід отримати дозвіл від банківської установи. Однак фінансові заклади намагаються всілякими способами обійти подібні експерименти. До речі, щоб перестрахуватися, деякі банки навіть вказують заборону на можливий розмін квартири в іпотечному договорі.

Якщо такий пункт в угоді відсутній, отримати дозвіл реально. Далі нерухомість виставляється на реалізацію. Після того, як знайдеться відповідний покупець, якого влаштовує представлена пропозиція, готуються до оформлення документи і квартиру змінюють.

Не має значення причина, через яку розмінюється квартира. У будь-якому випадку краще звернутися за оцінкою квартири до досвідченого фахівця, який пройшов акредитацію. Саме такі компетентні професіонали працюють в нашій компанії. Наші співробітники проведуть оцінку грамотно і оперативно, орієнтуючись на чинне законодавство.

Рейтинг 4.5 на основі 291  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zyasuvati realnu cinu vashoyi neruxomosti
Як визначити реальну вартість нерухомості?
kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?