Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Зміни законодавства в сфері нерухомості

Зміни законодавства в сфері нерухомості

У цій статті ми Вам розповімо все, що потрібно знати для укладення угод купівлі-продажу в Україні.

Законодавство України постійно змінюється, що впливає на роботу експертів нерухомості. Давайте розглянемо основні зміни, що відбулися за минулий рік, про які обов’язково слід бути в курсі, працюючи безпосередньо з об’єктами нерухомого майна.

Нові правила з оцінки майна в нашій країні

Нововведення, які відбулися в сфері оцінки об’єктів нерухомості, справили величезний вплив на процеси проведення угод купівлі-продажу.

Фонд державного майна України виконав запуск Єдиної бази звітів по оцінці нерухомості.

Система складається з:

 • бази даних;
 • модуля електронного визначення оціночної вартості.

Використання Єдиної бази сприяє тому, що виконується відстеження всієї звітності по оцінці за рахунок закладених ринкових індикаторів. Отже, у держави з’явилася можливість контролювати відповідність звітів реальному стану справ на ринку нерухомості. Після проведення перевірки, відбувається реєстрація звіту і присвоєння йому унікального номера. Якщо такого номера немає, то звіт є недійсним і юрист не може здійснювати операції на його основі.

За твердженнями Фонду державного майна, тепер укладати договори з купівлі-продажу квартир по нереальним цінами не вийде, а податки доведеться платити відповідно до ціни, яка закладена в системі ринкових індикаторів.

Отже, при проведенні операцій купівлі-продажу нерухомого майна та відсутності оформлення належним чином – нотаріус зобов’язаний відмовитися від підтвердження угоди.

Податки і збори при купівлі-продажу нерухомості в 2019 році

Що стосується системи оподаткування в момент укладення угод купівлі-продажу, то по закінченні останнього року, в ній не відбулося ніяких змін.

Податки і збори при купівлі продажу в населених пунктах нашої країни:

 • державне мито – 1% від оціночної вартості нерухомості;
 • податок на прибутки фізичних осіб – 5% від вартості нерухомості, в тому випадку, коли це не перший продаж за рік, або ж власник є власником об’єкта нерухомості менше 3-х років. У цьому ж випадку, слід сплатити 1,5% – військовий збір;
 • покупцеві доведеться сплатити 1% від оціночної вартості нерухомості на обов’язкове соціальне страхування.

Нововведення на первинному ринку житла

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України взялося за оновлення застарілих ДБН і нормативної бази в будівництві. Зміни впливають на швидкість, якість будівництва і швидкість реєстрації права власності на новий об’єкт.

Перепланування – тепер законне

Згідно зі змінами в законодавстві, тепер офіційно дозволено проведення перепланувань в житлових і нежитлових будівлях (тільки без втручання в несучі конструкції).

Таким чином, якщо план квартири не відповідає плану в техпаспорті, але немає змін, які заборонені новими нормами – тоді можна без проблем оформляти угоду.

Присвоєння поштової адреси новобудові

Зміни відбулися і в привласненні адреси новобудов. Раніше органи місцевої влади займалися цим на свій розсуд і нерідко були зловживання і затягування термінів реєстрації нових об’єктів нерухомості і як наслідок – оформлення права власності на нові квартири або нежилі приміщення.

Тепер адреса новобудови надають при наданні будівельного паспорта. Після введення об’єкта в експлуатацію автоматично присвоюється адреса.

Зміни в законодавстві, які скоро відбудуться

Електронний реєстр дозволів на будівництво

Верховною Радою України планується розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості». Даний документ повинен посприяти запуску електронного реєстру проектної документації на будівництво, державної реєстрації прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості.

Публічний портал для громадськості

Існує законопроект, в якому передбачено створення Єдиної державної електронної системи, яка буде складатися з трьох частин:

 • електронний кабінет;
 • реєстрація будівельної діяльності;
 • відкритий Публічний портал для громадськості.

Даний законопроект спрямований на збільшення прозорості у взаємодії між забудовником і іншими учасниками ринку нерухомості. Покупець житла зможе ознайомитися з усією актуальною інформацією про об’єкт будівництва на одному ресурсі.

Рейтинг 4.5 на основі 236  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zyasuvati realnu cinu vashoyi neruxomosti
Як визначити реальну вартість нерухомості?
kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?