Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Як оцінюють нерухомість в різних країнах

Оцінка нерухомості в зарубіжних країнах: професійні рішення

У різних державах може сильно відрізнятися чинне законодавство. Тому оцінка нерухомості за кордоном проводиться по-іншому. Якщо порівнювати технологію проведення аналізу вартості нерухомого майна в європейських країнах й в Україні, розбіжності та складності не виникають. Мережеві бази інформації, графіки, що показують зміну цін на ринку, між нами налагоджені.

У цивілізованій країні, де діє буква закону, клієнту надається можливість звернутися до професійного ріелтору та не хвилюватися про результати. Досвідчені фахівці, з хорошою репутацією, працюють чесно.

Таким чином, у різних державах оцінка нерухомості може сильно відрізнятися. Тому в цій статті ми розповімо, що таке оцінка вартості закордонної нерухомості.

СТАНДАРТИ ОЦІНКИ, ЩО ДІЮТЬ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

У 1977 році була створена Європейська група оцінювачів основних фондів. Її головним завданням було розробити основні загальні стандарти оцінювання. Сьогодні ця організація називається, як “Європейська група асоціації оцінювачів”. Сюди входять держави Центральної та Східної Європи, а також такі країни, як Росія, Чехія, Угорщина, Польща, Болгарія, Румунія та Албанія. Вони всі співпрацюють між собою та підтримують одні правила при проведенні оцінки.

Так, основними цілями цієї групи можна назвати:

 • надання допомоги професійним оцінювачам у процесі підготовки документації;
 • встановлення певних загальних способів і підходів до проведення оцінки нерухомості;
 • підтримання якості шляхом узгодження загального ступеня кваліфікації;
 • роз’яснення та встановлення конкретної ролі експерта-оцінювача.

Європейська група асоціації оцінювачів має свої нормативно-правові акти. Так, остання редакція була здійснена у 2000 році. Згідно з документом, існує 9 основних стандартів (правил) і 13 рекомендацій.

СТАНДАРТИ ОЦІНКИ, ЩО ДІЮТЬ У США

Оцінка нерухомості у США також має свої особливості, які регулюються спеціальними стандартами. Так, у США обов’язковим для застосування є Єдині стандарти професійної оціночної практики (або скорочено ЄСПОП). Ці правила створюються та затверджуються таким уповноваженим органом, як Рада зі стандартів оцінки Фонду оцінки, який, у свою чергу, є некомерційною організацією. На сьогоднішній день у цей Фонд вступило понад 50 компаній (у якості спонсорів або учасників). Вперше ЄСПОП були складені в 1986-1987 роках і відразу ж були адресовані Фонду оцінки. Одночасно з цим Фонд закріпив свої авторські права на Єдині стандарти.

Таким чином, оцінка зарубіжної нерухомості у США виконується відповідно до стандартів, розробленим цією організацією. Крім того, Фонд має дві дуже важливі функції, а саме:

 1. Надає фінансову допомогу для здійснення оціночної діяльності.
 2. Вибирає учасників, які є членами Ради зі стандартів оцінки та Ради щодо визначення кваліфікації експерта.

ЧОГО ТРЕБА ПОБОЮВАТИСЯ В КРАЇНАХ ТРЕТЬОГО СВІТУ?

Перед тим, як придбати нерухомість за кордоном, добре вивчіть міжнародні стандарти оцінки нерухомості.

Кілька разів подумайте, перш ніж купити житло в азіатській державі або країні, що входить до Латинської Америки, наприклад, у Мексиці. Про високий показник цивілізованості тут можна тільки мріяти. Доведеться попрацювати, щоб визначити реальну ціну квартири, що купується або будинку. У першу чергу, необхідно буде вивчити зарубіжний досвід оцінки нерухомості.

Причин складнощів кілька.

 1. Для місцевих громадян кожен іноземець – багач. Мета продавця – виручити якнайбільше грошей, не гребуючи незаконними маніпуляціями та хитрощами.
 2. Високий рівень корупції. Щоб знизити податки, навіть в офіційних реєстрах оприлюднюють суму угоди, яка відрізняється від справжньої.
 3. Звернувшись до місцевого ріелтору, не варто розраховувати на його порядність. Продавець та агент знаходяться у змові, тому спеціально збільшують ціну.

ЯК ВИЗНАЧИТИ РИНКОВУ ВАРТІСТЬ НЕРУХОМОСТІ

Прийнявши рішення придбати нерухомість за кордоном, правильним рішенням буде звернутися за допомогою до професійного ріелтору. Однак, отримавши інформацію, не вірте продавцеві та ріелтору на слово. Ретельно перевіряйте дані. Будьте готові до того, що запит та аналіз відомостей займуть чимало часу. Зате таким чином ви заощадите свої гроші.

Крім того, не завадить відвідати кілька агентств. Співпраця з іноземцями може бути різною. Опитавши більше ріелторів, ви краще вникнете в ситуацію.

Важливо! Не варто відмовлятися від допомоги юриста. Організувати та провести професійну оцінку будівлі навіть технічно непросто, не кажучи про те, якщо нерухомість є зарубіжної. Як ми вже говорили, законодавство кожної держави значно відрізняється одне від одного, тому правила придбання нерухомості також будуть різними. Тут саме юрист зможе вам допомогти правильно оформити угоду та не втратити свої сили, час і гроші.

Крім юриста та ріелтора, також необхідно буде звернутися до оцінювача за професійною допомогою та консультацією.

Фахівці нашої компанії роблять свою роботу оперативно та якісно, ​​керуючись договором, складеним з клієнтом. Якщо у вас відсутній ряд документів, ми самі замовимо папери в потрібних установах і зберемо всю інформацію, необхідну для оцінки вартості нерухомості. У нас є великий досвід роботи із закордонною нерухомістю, й ми знаємо, як правильно вирішити будь-яку ситуацію, пов’язану з оцінкою. Наша команда професіоналів працює злагоджено та чітко, тому ви можете бути впевнені в якості та успіху виконаної роботи.

Було цікаво? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, як відбувається оцінка авто на митниці.

Рейтинг 4.5 на основі 269  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zyasuvati realnu cinu vashoyi neruxomosti
Як визначити реальну вартість нерухомості?
kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu
Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?